Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nyugodt élettel, lelki problém...

Nyugodt élettel, lelki problémákkal kapcsolatos könyvet keresnék, de akkora a választék hogy nem tudom mi lenne a jó nekem, esetleg tippek-ötletek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy engem már több mint egy éve megfenyegettek az utcán, és azóta azt nem hogy nem hevertem ki, de gyakorlatilag saját magamat lovaltam bele a dologba.


A történet röviden anyni hogy az utcán megállított 3 srác és körbeálltak, megfenyegettek, de nem bántottak, nem vették el semmimet, sőt azóta többször össze is futottam velük az utcán, és nem esett bántódásom, de az a baj hogy hiába tudom hogy nem kell félnem, mégse tudok eszerint gondolkodni. Tényleg gyakorlatilag magamat stresszelem ezzel igazából teljesen fölöslegesen.


Ezért keresnék valami olyan könyvet a témában, ami segítene kicsit reálisabban gondolkodnom és megnyugodnom, de ezerféle különböző könyvet találtam.

Ti mit ajánlanátok?


2012. jan. 11. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát akkor megnyugodhatsz, mert te legalább TUDOD, hogy mitől félsz.Hidd el, már ez is szerencse és megnyugtató tény, mert tisztában vagy azzal, kiktől, miért félsz és igazából azzal is tisztában lehetsz, hogy sosem fognak ezek az emberek komolyan bántani, hiszen ha akarták volna, már megtették volna, hogy rád támadnak,ott volt lehetőség.

Akkor most képzeld el, mennyivel rosszabb, ha valaki indokolatlanul fél, maga sem tudja,valójában mitől.Nos, én ezt élem át, már 3 éve, mivel pánikbeteg vagyok és kezdetben a nagy semmitől törtek rám szörnyű félelemrohamok, sehogy sem jöttem rá a mai napig sem, mi lehet az oka, hisz sem helyzetektől, sem emberektől nem féltem igazán, mikor ez elkezdődött.Persze később már a rosszullétek miatt nem mertem kimozdulni, na de az csak a következmény volt.Most már testileg is rendbe jöttem, továbbra sem félek sem embertől, sem mástól, mégis remeg a lábam, minta nyárfalevél, ha egyedül megyek valahová.Na, ez az, ami igazán idegesítő!

Én most Dale Carnegie Sikerkalauzát olvasom,és Osho könyvei is sokat segíthetnek.De az olvasgatás még nem elég, a hozzáállásodnak kell megváltoznia.Neked könnyebb lehet, hisz nem egy személytelen, megfoghatatlan félelemmel állsz szemben, mint például én.

Az egyik legreálisabb megnyugtatás nagymamámtól származik, így szól:

"Minek félni?Ha jön a b*zmeg, bújhatsz, ahová akarsz, úgyis utolér!"

2012. jan. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Eckhart Tolle:A most hatalma.

Ezt a könyvet ajánlom,sztem nagyon jó.

sajnos bármi,bárhol megeshet,engem reggel hatkor a kietlen utcán munkába menet rabolt ki egy cigány,azóta láttam nappal is,egy buszon utaztunk.elfordította a fejét,rám se nézett a görény,mert felismert,tömött buszon nem volt nagy pofája.De lesz..rom,akkor már nem is féltem tőle.Legyél mindig a jelenben,amennyire csak tudsz,és a szorongás elmúlik.nem könnyű,gyakorolni kell,de meg lehet csinálni.a jelenben találod meg a nyugalmat és az erőt.ne érdekeljen mi lesz holnap,ha eljön a holnap,majd akkor ott fogsz kapni erőt ahhoz megold az esetleges problémáidat.Olvasd el a könyvet.

Ha nem baj,hogy megkérdezem,mivel fenyegettek meg? és csak egyszer?

2012. jan. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyébként minden bajban egyik legjobb tanácsadó a Biblia.Rengeteg ma is használható bölcsesség van benne, ezekből merítheted szerintem a legtöbb bátorságot, nyugalmat.
2012. jan. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

először is köszönöm midnenkinek a gyors és tényleg hasznos válaszokat :)


csak kíváncsiságképpen olvasgattam a pánikbetegségről, hát tényleg nagyon durva lehet... teljesen iagazad van abban hogy én legalább tudom mitől félek, persze te is tudod gondolom hogy iylenkor ez nem vigasztalja az embert :D

a nagymamádnak meg 100%osan igaza van, ezért is vagyok hülye hogy fölösleges dolog miatt aggódok. ez idegesít nagyon, hogy tudom jól hogy fölösleges, ha nem történik semmi azért, ha pedig igen az ellen se tehetk szóval amiatt is fölösleges :D csak igen, a gondolkodásom nem teljesen egészséges iylen téren, ezért gondoltam valamiylen könyvre ami segíthetne tlaán átértékelni


köszi neked is a tippet :) persze hogy megkérdezheted, a sztori röviden annyi hogy a srác a baráti társaságomnak kedves lányt bántott, ami miatt tök normálisan szóltunk neki hogy nem kéne. akkor még mondta is hogy ok, aztán több hónapra rá amikor egyedül mentem hazafele 3 haverjával betámadott (azokat nem ismertem és fel se ismerném) hogy "állítsak magamon, vegyek vissza" (mintha bármit is én kezdeményeztem volna) és hogy figyelni fognak és megtalálnak ha olyat csinálok ami nekik nem tetszik... amúgy az érdekes az hogy nem is a fizikai fájdalomtól féltem sose, hanem a megalázástól. itt amikor megállítottak le akartak térdeltetni maguk elé, mondtam hogy na azt tuti hogy nem... ez a srác 4 évvel fiatalabb nálam, de mivel 3 barátjával vett körbe esélyem se lett volna egy bunyóban, de mégis a megalázástól féltem akkor is és azóta is, hogy egy nálam jóval fiatalabb gyerek csak így beszólogathat nekem és nem tudom hogy lehetne ezt jól lereagálni (ha megütöm rögtön hívná a családját ami legalább 40 ember akikkel jobb nem összetűzésbe kerülni...)

így azóta ettől a konfliktushelyzettől félek amit igazábl nem is tudom hogy lehetne jól kezelni.

csak ironikus a helyzet vagy hogy is mondjam hogy ennek már több mint egy éve és többször találkoztam a sráccal, és bár látom rajta hogy felismer, mégse csinált soha semmit, ha akarna simán belémköthetett volna, de nem tette... hiába látom reálisan a dolgokat, gondolkodásba sajnos nem tudtam átültetni és továbbra is félek attól amiről tudom hogy fölösleges :D


neked is nagyon köszönöm a választ, más oldalról közelítetted meg de nagyon tetszik ez az elgondolás is! :) erre nem is nagyon gondoltam de tezsek egy próbát, köszönöm a tippet!



természetesen ha másvalakinek van még ötlete írjon nyugodtan :D

2012. jan. 12. 23:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Legtöbben azt szokták javasolni, hogy az ellenséget, a legcélszerűbb semmibe venni, esetleg kiröhögni, a legvégső esetben támadni is lehet, de van ugye, aki szerint legjobb, ha szeretjük ellenségünket is.Ezek a lehetőségek vannak.

Nos, a Te esetedben mi lenne a legjobb megoldás?

a szeretet ebben az esetben szerintem mondhatjuk úgy is, hogy felesleges energiapazarlás lenne az illető iránt., mivel nem találkoztok minden nap, nem tartózkodik a közeledben, tehát ebből ő semmit sem venne észre.

Ha látványosan kiröhögnéd, ahányszor meglátod, azt észrevenné, de az szerintem csak olaj lenne a tűzre és szintén teljesen felesleges, a kiröhögés inkább azok ellen jó megoldás, akik cikizik az embert, de nálad erről úgy látom, nincs szó.

Semmibe venni szerintem az egyik legjobb megoldás, ne lásson rajtad sem ellenszenvet, sem félelmet, nézd levegőnek.

A támadás, erélyes fellépés is indokolt lenne abban az esetben, ha mégis megpróbálnának bántani.Néha igaz, hogy legjobb védekezés a támadás.De szerintem , erre nem fog sor kerülni.

2012. jan. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!