Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől múlik el leghamarabb a...

Mitől múlik el leghamarabb a végbélrepedés?

Figyelt kérdés
Szülés után lett nekem, úgy érzem, hogy már egészen begyógyult. Mégis néha kicsit érzékeny ott lent és égető érzést érzek, Reparon krémmel kenegetem. Milyen krémtől múlna el teljesen?
2009. jún. 15. 17:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha biztos vagy benne, hogy "csak" végbélrepedésed van, akkor sima vazelinnel is nyugodtan kenegetheted, ugyanis a végbélrepedés nem más, mint a végbél nyálkahártyájának kiszáradása - berepedése. Ilyenkor az a lényeg, hogy ne száradjon tovább, ne dörzsölődjön, és akkor szépen magától regenerálódik. (akár minden toalett után kenni) és javaslom WCpapír helyett a nedves popsitörlőt, míg helyrejön.
2009. jún. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Először is köszi a választ. Igen ez az, voltam vele dokinál is. Legalábbis azt mondta. A patikában simán lehet kérni vazelint? Vagy intim síkosítóra gondolsz?
2009. jún. 15. 20:48
 3/12 anonim ***** válasza:
nem hiszem, hogy a vazelin elmulasztja, csak a tunetet kezeli amugy veny nelkul kaphato gyogyszertarban, de ha mar ott jarsz megkerdezheted a gyogyszeresz velemenyet is
2009. jún. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Itt az első megint.

Ebben az esetben a végbélrepedés maga a probléma és a tünet is. Nem a vazelin múlasztja el a repedezést, csak segíti a regenerálódást azáltal, hogy megszünteti a direkt irritációt (azaz a mozgás közben a szövetek nem dörzsölődnek, hanem elcsúsznak egymáson.

Nem síkisítóra gondoltam, bár az is működhet és nincs veszélyforrása.

Abban viszont egyet értek, hogy a gyógyszerész biztosan tud segíteni. Habár valószínűleg nem vazelint fog ajánlani, hanem valami gyógyszergyár álltal előállított (vazelinnél drágább) kenőcsöt, amiben feltehetően gyulladáscsökkentő is van, és gyógyszernek minősül.

Ja, és a tangát is került amíg helyre nem jön.

2009. jún. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Élőflórás termékeket egyél, activiát és antioxidánsokat; zöld és gyógyteák mézzel.

Kamillás ülőfürdő és Reparon kúp estére. Mindkettőt wc-zés és tisztálkodás után. Én még vízzel ki is mosom előtte, hogy nem maradjon széklen a végbélben. Egyél sok szőlőt és szilvát és teát mézzel vagy csapvizet igyál.

2009. szept. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Sziasztok! Évek óta küzdök a problémával, hogy a repedés néhány havonta kiújul. Egy fontos tapasztalatot szeretnék megosztani. Megfigyeltem, hogy leginkább akkor újul ki, ha reggel, közvetlenül ébredés után kell WC-re mennem. Mióta 5-10 percet várok, azóta nem újilt ki!!! Nem tudom mi a pontos oka, de nálam működik. Zoli
2013. okt. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Sziasztok!

Megosztanám veletek, hogy mennyi idő alatt és hogyan gyógyultam meg. Évek óta vizes (kamillás v. körömvirágos) WC papírt használok.Kapható bármelyik drogériában pár száz Ft-ért .Amikor jelentkezett nálam a végbélrepedés, szinte már sikogattam a fájdalomtól, akkor elmentem a gyógyszertárba és a gyógyhatású naturland "Árnika" krémet ajánlotta a gyógyszerész. (700-800,-Ft) Naponta a 3-szor áttöröltem a vizes WC papírral, majd finoman bemaszíroztam a krémmel a fájdalmas helyen. 3-4 nap alatt győnyörűen meggyógyult, összehúzodott a repedés. Gyógyulás után legalább még két napig alkalmazni kell.Az egyik lányom, mikor megtudta, hogy mit használok azt mondta, hogy szülés után ilyen krémmel kezelte a gátsebet hatásosan.Nálam is bevált, na persze "más" területen.Ja, és igyatok sok folyadékot.

2014. jan. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, ez lenne az?

[link]

2014. jan. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Igen, ez az a krém, de érdemes körülnézni a gyógyszertárakban és bioboltokban is. 200-300,-Ft különbség van az árak között. Kívánom, hogy legalább úgy hasson, mint nekem.
2014. jan. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Nekem 3 évig állt fenn a végbélrepedés. A létező összes krémet, kúpot kipróbáltam, amit orvos felírt.

Végül 2 dolog történt egyidőben, valamelyik segített:

-a tusfürdőmet lecseréltem natúr szappanra és a nedves törlőkendőt elhagytam, mivel volt benne tartósítószer, fertőtlenítőszer, és napi 2x shea vajjal kentem be.

- jártam csontkovácsnál , először 1 éve állt fenn a végbélrepedésem és 2 napig tünetmentes volt, majd másodszor is jártam és néhány napra rá kezdett meggyógyulni.


a kettő közül valamelyik segített:)

2014. máj. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!