Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen módszerrel lehet 1 nap...

Milyen módszerrel lehet 1 nap kigyógyulni a náthából és a köhögésből?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem,mert 1nap alatt ki akarok gyógyulni a náthából és a köhögésből....
2009. jún. 19. 20:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Fokhagyma (a náthára kipróbáltan garantált) + mézes gyógytea (száraz a levegő, úgyhogy párásítani is lehet).
2009. jún. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%

Hát az nem fog menni 1 nap alatt sajnos, főleg a köhögés!

Próbálkozz az izzasztással,(becsavarod magad egy vastag plédbe,forró teát igyál) orrcseppel. Más nem jut eszembe. Bocsi!

2009. jún. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Egy nap alatt semmiképpen se, bármit is teszel. Minden betegségnek van egy lefolyási ideje, azt esetleg lehet rövidíteni, na de egy nap alatt??? Pláne a köhögés... lehetetlen!
2009. jún. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A fokhagymát a náthára azért írtam garantált módszernek, mert januárban, mikor volt az a nagyon hülye idő, amikor még Budapest útjain is lefagyott a tükörjég, én nagyon benáthásodtam, de úgy igazán, és egyik nap nagy adag fokhagymás pirítóst ettem, másnapra a nátha mint ha sose lett volna.
2009. jún. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%
Én lelki oldalról közelíteném meg a kérdést. (E miatt kaptam már ki orvostól ezen az oldalon, de nem nagyon érdekel.) Szóval a megfázás egy immunprobléma, az immunrendszer pedig a lelki egyensúly tartós, vagy átmeneti megbomlása miatt gyengül le. Hogy is van az, hogy te nyáron köhögsz és taknyos vagy? Mitől is van ez? Hát nem a hidegtől, az biztos. Én most először is magamba szállnék, és megkeresném azt a lelki okot, ami miatt megbomlott az egyensúlyom. Mi nyomaszt, mi elől akarok elmenekülni ezzel a megfázással? Mert a megfázás mindig menekvés, a szervezeted így von ki téged átmenetileg a forgalomból annak ellenére, hogy tudatosan minden áron benn akarsz maradni. És most miért is olyan fontos egy nap alatt meggyógyulni? Tényleg olyan fontos? Nem jobb lenne egy kicsit pihenni? Úgy tudsz a leggyorsabban meggyógyulni, ha megtalálod, hogy mi a gond, szembenézel vele, elemzed, és rájössz, a probléma, ami most ledöntött, nem is olyan nagy, illetve megoldható, kezelhető. De ne akarj minden áron, valami elképzelt határidőn belül meggyógyulni, mert az ilyen erőlködés csak visszavet. Az a lényeg, hogy nyerd vissza az egyensúlyod, de erőlködés nélkül. És persze jöhet a C vitamin, a meleg tea, esetleg a Strepsil, meg hasonlók, de ezek csak rásegítenek, nem oldják meg az alapproblémát. Azt csak te tudod megoldani.
2009. jún. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
21:43 - Ezzel picit hadd vitatkozzak, mert nem szabad mindent eltúlozni. Ha egy gyereket nem öltöztetnek fel rendesen télen, és megfázik, akkor az a gyerek is a saját lelki bajai miatt fázik meg?
2009. jún. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%
Bocs, de azt hiszem nem tél van, hanem nyár, és a kérdező nem egy csecsemő. Ő majd eldönti, hogy hasznos-e neki ez a válasz. Nem biztos, ez csak egy gondolatébresztés, egy alaphelyzetet vázol fel. Persze, hogy még sok mindenről lehet szó.
2009. jún. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
19/F vagyok :D
2009. jún. 19. 22:27
 9/14 anonim ***** válasza:

22:24 - Csak azért szóltam, mert vannak olyan helyzetek, amikbe nem lehet belemagyarázni lelki bajt (egyik legkedvesebb rokonom lyukas szívvel született és úgy élte le az egész életét, nem tudták meggyógyítani).

A másik, amiért szóltam, mert van egy rokonom, aki pszichiáter, és kissé szakmai ártalmakba esik, és a saját nagyon értelmes nagyon okos 7 éves gyerekére is kikiált mindenféle agyi bajt, mikor olyanja van, pedig a gyerek talán értelmesebb, mint ő. És az ilyenekre haragszom.

És a másik, hogy elődeink rengeteg természetes gyógymódot ismertek és használtak, úgy gondolom, azzal nem lehet baj, ha valaki a testet is kezeli. Nekem beváltak ezek a gyógymódok az esetek többségében, évek óta csak nagyon ritkán megyek orvoshoz (pedig tele vagyok problémákkal, amik a te elméleted alapján rengeteg betegséget idézhetnének elő, mégis egészséges vagyok évek óta, mint a makk). Valahol hibádzik az elmélet...

2009. jún. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, egyél fokhagymát, nekem bevált, ahogy már írtam, és igyál mézes teát (mézes tejet akár), ihatsz kalcium pezsgőtablettát is, ha van, és párásíts, mert száraz a levegő, nagyon kéne az eső, csak sehol nincs, nekem is szárad a torkom, amitől vagy köhögök, vagy megfájdul, vagy nem tudok aludni néha. Ha nem vagy lázas, akkor ezek segíthetnek. Nekem beváltak, 10 éve énekelek színpadon, ha fellépés vagy felvétel van, nem betegedhetek le, úgyhogy muszáj volt ezeket kitapasztalni.
2009. jún. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!