Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Antibiotikumon felnőtt 30-asok...

Antibiotikumon felnőtt 30-asok, most milyen az egészségi állapototok? Vannak krónikus betegségeitek? Mik azok?

Figyelt kérdés

2012. máj. 31. 06:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Mandula gyulladásra szedtem sok antibiotikumot gyerek korban.


Aztán évekig gond volt az emésztésemmel.

Most alacsony a vérnyomásom, enyhe szívritmus zavarom van és kezdődő diabéteszem.


Hogy ezeket lehet e az antibiotikum rovására írni azt nem tudom.

2012. máj. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kicsit bizonytalan vagyok, hogy hozzám is szól-e a kérdés. 36 éves férfi vagyok, de nem nőttem fel antibiotikumokon. Öt-hat alkalommal szedtem talán egészen 31-32 éves koromig. Viszont egy rákbetegséget azért krónikusnak neveznék. De nem hinném, hogy összefügg.


Ha úgy érzed, hogy ökörséget írtam, akkor finomíts a kérdésen...

2012. máj. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

én kisgyerekkoromban szedtem mindeféle baromságra antibiotikumot, volt hogy olyan arcüreggyulladásom volt, amit csak egy nagyon erős antibiotikum tudott levinni.

amióta elmúltam 10, szinte csak egy-kétszer használtam antibiotikumot, tényleg vesegyulladásnál kétszer.

A hólyagom érzékeny a bacikra évek óta, de nem szedek rá semmit, hanem amikor érzem h fájni kezd, meleg sós vízbe ülök, többet iszok és vörös áfonyakapszulát szedek. azóta tünetmentes vagyok.

2012. máj. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Engem egy felnőttként kapott antibiotikum nyírt ki teljesen.

33 vagyok. 31 évesen kaptam egy Augmentin kúrát, azóta tejcukor érzékeny vagyok.

A bélflórámat teljesen hazavágta.

2012. máj. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
A gyógyszerek mellékhatásprofilja megtalálható minden gyógyszerről, nem kell 20 év távlatából tudománytalan betegkövetéssel fűteni az indulatokat.
2012. máj. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Millió antibiotikumot szedtem, 33 éves vagyok, és eddig semmi krónikus betegségem nincsen. Sőt, semmilyen. Lekopogom.
2012. jún. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 MCsperX válasza:
Szia! 36 éves vagyok, gyerekkoromban mindenre Maripent írt fel a doki, elég durva 3*2 vagy 4*2-es adagokban. Valószínűleg ezzel összefüggésben a bátyámnak is meg nekem is rohamosan romlott a szemünk, -8 dioptiráig. (Anyu egyszer egy csirkének Maripent adott, amikor gubbasztott, és az megvakult, ezért gondolom, hogy lehet valami benne, bár biztosan nem állítom...) Bátyám egyébként tejcukor érzékeny lett, nekem gyerekkorom óta fáj a gyomrom evés után, meg görcsöl a hasam egy ideig. Egyébként felnőttként alig voltam beteg, a szememet megműttettem tíz éve, az se romlott semmit, mondjuk nem is kellett semmi gyógyszert szednem. Viszont később, amikor gyerek lett, tőle, amióta közösségbe jár, elég sok mindent elkaptam, és volt, amiből csak háromféle különböző antibiotikum kúra után gyógyultam ki. Krónikus mondjuk nincs, bár megjegyezném, hogy erős migrénes rohamaim vannak, főleg melegfront vagy erős szél esetén.
2012. jún. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Jagello válasza:
A mai tudomány feltalálta azokat a szereket, amik ezeket a mellékhatásokat tudják csökkenteni. Az én háziorvosom például mindig javasol valami bélflóra aktivátort antibiotikum szedése közben és után. Régebben nekem is volt gyomor problémám az antibiotikum miatt, de mióta betartom az orvos utasítását azóta nincs! Egyébként hiába mondják, hogy szedjem végig a kúrát amikor jól érzem magam pont a mellékhatások miatt abbahagyom, a többit rábízom a szervezetre és eddig bejött!
2012. jún. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát ez elég nagy kreténség, mert a kúrát végig kell szedni, mert a gyógyszer hatásossága úgy van bizonyítva. Ha nem szeded végig, tulajdonképpen szuperrezisztens baktériumokat fejlesztesz ki... saját magadban!


Ez súlyos hiba!


---


A másik válaszoló: az antibiotikumoknak semmi köze a vaksághoz vagy a dioptriákhoz, a szem ilyetén anatómiai eltéréseit nem kémiai folyamatok idézik elő.

2012. jún. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!