Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Frontérzékenyek! Eltanácsolt-e...

Frontérzékenyek! Eltanácsolt-e benneteket az orvosotok az élénkítő italoktól front idején?

Figyelt kérdés
Egy orvosmeteorológus szavait jegyeztem meg, amikor tanácsokat adott frontérzékenyeknek: azt mondta, tartózkodjanak a fekete tea- és a kávéivástól. Jómagam nagy teás/kávés vagyok és születésem óta frontérzékeny. Nem szoktam a teaivási szokásaimon változtatni a front alatt, és nem érzem magam rosszabbul tőle a szokottnál. Feltétlenül rosszul teszem? Mi az orvosi magyarázata annak, hogy ilyenkor nem ildomos élénkíteni a szervezetet semmivel?

2012. jún. 10. 13:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert ilyenkor úgyis szédülsz, fáj a fejed, zúg a füled, nem kell ehhez még a magas vérnyomás is. Mondjuk én is frontérzékeny vagyok (mindenféle frontra, ha hideg ha meleg, még a legkisebb is migrénszerű görcsöket tud okozni) és a teától én sem érzem magam rosszabbul, ugyanúgy fáj a fejem ha nem iszok.

A tea nem dobja az egekbe a vérnyomásod és hosszú, fokozatos hatása van, ellentétben a kávéval. Csak akkor nem tanácsos inni ha valami bitangerős fekete teáról van szó. Másrészt senki sem egyforma, nem mindenkinek ront a helyzeten a koffein, vagy legalábbis ahhoz sok kell.

Ha nem erős tea és szereted akkor még megnyugtató is lehet a szokásos tearituálé, ráadásul folyadékot is viszel be ami nyáron jót tesz. :)

2012. jún. 28. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Elképzelhető, hogy igazad van; arra még nem vitt rá a lélek, hogy kísérletezzek, vajon fáj-e a fejem front idején, ha nem iszom sem kávét, sem teát... A bibi részemről ott van, hogy az "én teáim" bizony méregerős fekete teák és nem is iszom belőlük keveset... Igaz, nekem azt mondta a doki, hogy ha folyamatos, rendszeres a tein-, ill. koffeinbevitel, akkor nem befolyásolja a vérnyomást...
2012. jún. 29. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!