Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha egyszerre van orrsövényferd...

Selender kérdése:

Ha egyszerre van orrsövényferdülésem és orrpolipom, az okozhat alvási apnoét, ami pedig állandó fáradtságot okoz?

Figyelt kérdés
Tehát orrsövényferdülés miatt nem kapok rendesen levegőt jobb oldalt, de közben jobb oldalt ott van még az orrpolip, bal oldalt pedig szintén, tehát egyik orrlyukamon sem kapok rendesen levegőt. Éjjel okozhat alvási apnoét? Lehetek e miatt folyton fáradt? Érzem, hogy az agyam ki van merülve, kb le van blokkolva. Olyasmi, mintha izomláza lenne az embernek csak fejben. Mindegy mennyit alszok, nehezen ébredek és hulla vagyok kb. mindig.

2012. jún. 24. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
jól látod.
2012. jún. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát valószínűleg értelmes esemény lenne egy orrsövényműtét és orrpolipos eltűntetés?
2012. jún. 24. 22:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen az orrsövény lehet az orrpolipod előidézője, mert nincs orrlégzésed.
2012. jún. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Párom is hasonló cipőben jár évek óta. Rettentő fáradt mindig. Volt műtéten (lágyszájpad) + alvás ambulancián. A helyzet rosszabb lett, mint volt... :(


A kérdésedre válaszolva: igen okozhat ilyen problémát + figyelned kell, mert sok vezető ezért alszik el menet közben. + infarktus veszélyét is fokozza, és egy csomó minden mást is. ...és a feledékenység, figyelmetlenség is ezek társa.


Mi már kiokosodtunk ezekből :)

2012. jún. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Párodnak is pont ilyen gondja volt? Úgy értem ugye nekem nem kell ilyen lágyszájpadlás beavatkozás meg nem nagyon romolhat még jobban? o.O

Vagy mi történt vele pontosan?

2012. jún. 24. 23:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt polipom, amit műtöttek 12 éves koromban, de csak az egyik feléről tudták "kiszedni", mert a másikhoz nem fértek hozzá, az orrsövényferdülésem miatt. Emellett állandóan náthás vagyok. Az élet szép:D

Nemsokára 18 leszek, akkor lehet műttetni, az anyagi vonzata ennek más kérdés... szerintem menj te is orvoshoz!

2012. jún. 25. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Páromat lelógó lágyszájpad miatt műtötték, de rosszabb lett, mint volt...

Azt ajánlom, hogy először alvás ambulanciára menj!!! - ott megnézik, hogy mennyire súlyos alvás közben a probléma + hogy mitől. Kizárólag ezek után érdemes műtétre menni - de az alvás amb.-án megmondják, hogy mi a további teendő.


Ez mind fizetős, de ha jól alakul, akkor megéri :)

2012. jún. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! ;)
2012. jún. 25. 16:28
 9/9 anonim válasza:

Üdv

Detto ugyan ez a bajom.

Először megkell műteni az orrsövényt.És utána eltávolítani a polipokat.Két-három műtét.

Nekem még annyi plusz,hogy a szemem alatt egy kicsit sötétebb a bőr szerintem azt is ez okozza.

2012. nov. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!