Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi történik ha antibiotikumra...

Mi történik ha antibiotikumra alkoholt iszunk?

Figyelt kérdés

Antibiotikumot szedek ezen a héten, napi 1-et. Az orvos megtiltotta ezen a héten az alkoholt, de mi történne ha még is innék? Elájulok? Vagy mi? Ártalmas? Kifejtő válaszokat kérnék :)


Köszönöm


2009. júl. 14. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

Azaz önmagában abból, hogy antibiotikum, nem lehet ,megmondani, hogy milyen hatása lesz alkohollal keverve. Pontosíts, van annak a gyógyszernek neve is!

2009. júl. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Doxycycline és Tinidazol
2009. júl. 14. 18:42
 3/7 anonim ***** válasza:
asszem felerősítik egymás hatását.
2009. júl. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

" A Tinidazol fokozza az alkohol toxikus hatását.

A tinidazol-kezelés alatt és a kezelés után legalább három napig alkohol fogyasztása tilos, a diszulfirám-szerű reakció (kipirulás, hasi görcsök, hányás, szapora szívműködés) kialakulása miatt. "

Ennek az a magyarázata, hogy bizonyos antibiotikumok gyengítik az alkohol-lebontó enzim működését, és így alkoholmérgezés léphet fel.

2009. júl. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Én egyszer jártam úgy, hogy egy 5 napos antubiotikum kúra befejezése után 2 nappal ittam, azt hittem, akkor már nem lehet semmi baj. hát a hatás az volt, hogy 2 felestől úgy berúgtam, hogy azt sem tudtam, hol vagyok, utna még 2 sör és végül se kép se hang. pedig egy buli alatt ennek a 3szorosát meg szoktam inni. a barátom vitt haza és másnap olyan rosszul voltam, mint még soha: mindent kihánytam, a vizet is, a fejem úgy fájt, hogy majd elájultam. később megkérdeztem a háziorvost, hogy hogy lehetett ez, már nem szedtem a gyógyszert. erre ő azt mondta, hogy azért lettem rosszul, mert attól, hogy már nem szedtem a gyógyit, a hatóanyaga még bennem volt bőven. úgyh. nemcsak szedés alatt, de utána 1-2 hétig sem szabad alkoholt inni.
2009. júl. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Heló!:) Én kaptam a pattanásaimra egy Tetracyclyn Wolff nevezetű antibiotikumos orvosságot..viszont lassan itt a szilveszter szeretnék bulizni..és inni persze mértékkel..Vigyáznom kéne az alkohollal?:S
2010. dec. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én mandulagyulladásra Augmentin DUO nevű antibiotikumot szedtem, és az utolsó tablettánál voltam, és gondoltam baj nem lehet buli volt és ittam és hát kis mennyiségű alkhoholtol annyira ki lettem, ahogy általában nem szoktam. Hánytam egyfolytában.:S:( szóval nem ajánlatos..:/ Sajna most is szedek szóval megint no buli..:(
2011. aug. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!