Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lelkibetegségtől és állandó...

Lelkibetegségtől és állandó stressztől kialakulhat állandó hasmenés?

Figyelt kérdés

14 éves korom óta vagyok gyomorbeteg, ami gyomoridegből alakult ki... Eleinte csak állandó gyomorfájás és hányinger és ebből lett gyomorsav túltengés.

17 évesen szívideg... 18 évesen pánikbetegség alakult ki.

Most 20 éves vagyok és tavasz óta állandóan hasmenésem van. Állandóan ideges vagyok a problémáim miatt, ezért vagyok szinte már teljesen tönkremenve az idegtől. Tavasz óta megy a hasam (a viszgaidőszak kezdete előtt kezdődött). A vizsgaidőszakot hasfogóval teletömve csináltam végig és azóta is olyan állapotban vagyok, hogy ha "rosszabb napom van", akkor még boltba is félek elindulni, mert nem tudom mikor kap el...

Orvoshoz még nem fordultam ezzel a problémával, mert nagyon kellemetlennek tartom...

A környezetemben élők szerint, akik nagyon ismernek és mindent elmondok nekik azt mondják mind, hogy az ideg miatt van ez és mert lelkibeteg vagyok, de engem nagyon idegesít, hogy valami más bajom van...


Szerintetek??


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. aug. 6. 11:21
 1/6 Antimod ***** válasza:

Sajnos igen, nekem is a hasamra megy, ha valami komoly stressz ér.

De ez elég súlyos állapot, mindenképpen csökkentsd a stresszt valamivel! Ha idegesít a hasmenés, menj el orvoshoz, ő majd kizárja a szervi okokat.


Ajánlom neked a meditációt, vagy valamilyen más relaxációs gyakorlatot, mert a stressz rendkívül romboló hatású.

2012. aug. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Biztos hogy az idegesség,a stressz miatt van. Én vizsgaidőszakban szoktam leginkább így lenni. Stresszcsökkentő táplálékkiegészítőket eszek ilyenkor. Koncentrációt is növelik,azért is szeretem :)
2012. aug. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nem ártana megnézetni magad. orvos előtt nincs mit szégyellni. ők naponta tucatnyi hasonló beteget kezelhetnek, legfeljebb magad miatt kellemetlen.
2012. aug. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
szia ,sajnos olvasom a gondodat.en 31-eves no vagyok es ezzel a betegseggel kuszkodok mar tobb mint 10-eve.kellemetlen nagyon es ecceruen megorulok ettol mar.ha uzletbe kell mennem azt is 5-szor meg gondolom.mi lehet a baj?
2012. dec. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem időközben kiderült, hogy laktóz intoleranciám van. Az ideg csak rátesz egy lapáttal... :/
2012. dec. 7. 22:16
 6/6 anonim válasza:
SZIA NEHARI,laktóz intolerancia az mijen betegseg?ez hogy alakul ki?
2012. dec. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!