Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Volt/van valakinek hasonló...

Volt/van valakinek hasonló jellegű egészségügyi problémája?

Figyelt kérdés

Tüdőszűrés kimutatott a bal tüdőmön apró foltokat, gömböket (2-3 db), ezért teljes mellkasröntgent is végeztek, ugyan az lett az eredmény. További vizsgálatok után azt mondják az orvosok, hogy vagy több kezeletlen tüdőgyulladás aradványai, vagy - és ez a rémisztőbb - tüdőbeteggel kerültem kontaktusba, de mivel fiatal ellenálló a szervezetem, ezért átvészeltem kezelés nélkül, és az látszik a felvételeket. Ezt most 2 hónapos gyógyszeres kezeléssel akarják "javitani".

Azzal biztatnak, hogy időben vagyunk.

30/N


2012. aug. 13. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Ugyan így voltam, mint te! A röntgen előtti év januárjában nagyon erős megfázásom volt, mert fűtetlen helyiségben kellett dolgoznom több hétig egy könyvtárban. Köhögtem én, mint a szamár, el is mentem orvoshoz. Különben az orvosom egy nemtörődöm némber. Azt mondta, hörghurut, kaptam gyógyszert. El is múlt. Rá egy évre elmentem szokás szerint januárban szűrésre, és tiszta folt volt a tüdőm.

Voltam olyan lusta, hogy anyukámat kértem meg az eredmény hazahozására. Soha többet nem teszek ilyet!! Úgy fogadták, hogy nem jó az eredmény, vissza kell mennem. Na, mivel ő ismeri ott a dokinőt, rögtön fel is ment, meg is mutatta neki a dokinő a felvételt, anya és a húgom már ott sirattak, hogy meghalok...Én még nem is tudtam az eredményről!

A húgom mondta meg, hogy vissza kell mennem. A dokinő halálra vált arccal fogadott, rögtön vérképet akart, meg minden ilyesmit. Na akkor mondtam, hogy lassan a testtel egy kicsit, nem lehetek én még rákos. Akkor a dokinő is visszavett, gondolom, elkezdett az is reménykedni valamiben...Megszűrtek a nagy géppel 66-féleképpen, kaptam kanalas gyógyszert, és eltűntek a foltok.

Kezeletlen tüdőgyulladás volt, az okos háziorvosom nem vette észre...Ez volt 2007-ben, 25 éves voltam akkor. Az egész tüdőm tele volt foltokkal...

2012. aug. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy irtál, kicsit megnyugtattál. Holnap kell visszamennem, akkor lesznek kész a vérvétel eredményei.

Hát nagyon remélem, hogy meguszom valami "kanalas" gyógyszerrel, ugyanis tegnap ott volt egy beteg hasonló problémával és éppen a szokásos vénás injekció adagját várta...

Ó, a szitu nálam is hasonló volt, csak nekem apukám tudta meg az eredményt, mivel kórházban dolgozik (nem egészségügyis), hát még rá is tett az aggodalmával.

2012. aug. 14. 07:32
 3/4 A kérdező kommentje:

Készlettek a leleteim, több orvos is megvizsgált és arra jutottak, hogy ez mégiscsak valami tüdőbaj VOLT, vagyis valamikor valahol találkoztam egy tüdőbeteggel (buszon stb rámköhögött). De a szervezetem leküzdötte kezelés nélül és annak a nyoma látszik. Azt mondták nem vészes, időben jöttem, és 2 hónapig kell szednem naponta 1x gyógyszert.

Nem fertőző, nem vagyok tüdőbeteg, csak a jövőben jobban kell vigyáznom egy kisebb megfázásra is, nehogy tüdőgyulladás legyen belőle.

Hihetetlen....

2012. aug. 15. 11:01
 4/4 anonim ***** válasza:

szia!


Örülök, hogy nem komoly! Legalábbis már nem!

2012. aug. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!