Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mik a vérrög tünetei?

Mik a vérrög tünetei?

Figyelt kérdés

Kissé hipohonder vagyok belátom, de nem hagy nyugodni:

Két napja belilult a láb fejem, bedagadt a térdem, és fáj az egész bal lábam (főleg a combot). Ma a bal csuklóm is belilult, az ideg pedig folyamatosan rángatja a végtagjaimat. Elég stresszes, megviselő időszakot élek meg éppen. Ráadásul munkahelyemen mostanában nehéz dolgokat emelgetek. Ugye csak megerőltettem magam?


2012. aug. 17. 14:35
 1/4 shoona:D ***** válasza:
100%
a nehéz dolgok emelésétől max. sérvet kapnál :/ ha belilulnak a végtag az más lesz.szerintem sürgősen menj el orvoshoz.jobb félni mint megijedni. :)
2012. aug. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 shoona:D ***** válasza:
100%

Legjellegzetesebb tünete az alsó lábszár járásra fokozódó fájdalma. A láb duzzadt, kékesen elszíneződik. Az érintett alsó lábszár bőrfelülete a gyulladás miatt meleg, körfogata mérhetően megnő. A lábfej hátrafeszítésével a térdhajlatban a beteg erős fájdalmat jelez (Homan-tünet).


[link]

2012. aug. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem fáj a lábfejem visszafeszítése, és a lila folt sem vészes. Van okom aggódni?

Természetesen mindkét választ nagyon köszönöm!

2012. aug. 17. 15:31
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem, hogy csak megerőltettem.
2012. aug. 17. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!