Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A reflux és a gyomorhurut...

A reflux és a gyomorhurut okozhatja ezeket a tüneteket?

Figyelt kérdés

elég hosszú a történetem, és nem túl kellemes, ezért nem írom le az egészet csak nagy vonalakban. szóval egyik nap a suliba (ez már 4,5 éve volt) futottunk fel a haverjaimmal a lépcsőn, erre hatalmas hányinger jött rám, öklendeztem is párat. ráadásul olyan szag volt abban a suliban mint egy dögkútban, szóval ez még közrejátszott. akkor azt hittem el fog múlni ez a dolog, csak valami vírus vagy ilyesmi. hát sajnos nem így történt, szinte állandóan hányingerem volt. iskolaváltás stb... persze közben rengeteg kellemetlenség, de ezt most hagyjuk... főképp reggel jelentkezik ez a dolog egyébként, és ugye suliba akkor kell menni. aztán kijártam ezt a négy évet elég nehezen (most voltam nyolcadikos), de az utolsó évnek kb. a második felétől, megint visszajött ez a probléma elég erősen (persze előtte se múlt el, csak nem volt ilyen erős). reggelente volt hogy rögtön öklendezéssel kezdtem, meg nagyon erős hányingerem volt, néha suliba se mentem miatta. na ekkor elhatároztam, hogy ezt a kivizsgálást nem lehet kikerülni, muszáj lesz. meg is történt a dolog, 3 napot voltam összesen kórházba, gyomortükrözést, meg valami ph-mérést csináltak. megállapították, hogy kóros refluxom és gastritisem (gyomorohurut) van. ennek "örültem", hogy végre meg van mi a bajom. kaptam rá pantoprazol nevű gyógyszert, amit 5 hétig kellett szednem napi 2x1-es adagokban, utána csak 1-et. na ez eddig jó is lenne, csak sajnos nem múlt el a probléma, és eléggé parázok, mert most megyek középsuliba, és ott már nem akartam ezzel a dologgal foglalkozni, mert az a baj, hogy így nem lehet rendesen élni (pl tesizni se tesiztem egész felsőtagozatban emiatt, pedig nem vagyok egy ilyen gyógyegér). szóval most nem igazán tudom mit csináljak, hogy legalább reggelente nem legyen ilyen gázos a dolog, és tudjak rendesen suliba járni. arra gondoltam, hogy felkelek nagyon hamar hátha addigra elmúlik mire indulnom kell, de hát akárhogy is nézem ez egy kínlódás. egyébként kb. 1,5 éve elkeztem konditerembe járni (délután akkor jobban vagyok) sokat is fejlődtem, meg szerettem csinálni, de most azt is abbahagytam pár hónapja, mert ugye visszajött ez a dolog, és edzeni se bírtam rendesen, olyan szarul voltam közben, de egyébként nagyon sokat köszönhetek, az edzésnek, emiatt is szántam rá magam a kivizsgálásra. ebben az az érdekes, hogy a múlt nyarat meg végigedzettem és nem volt különösebb problémám ezzel, pedig akkor még ezt a gyógyszert se szedtem. tudom, hogy van ebbe pszichés dolog is, mert pl ha izgulok rögtön hányigerem lesz meg nem tudok enni, meg vannak ilyen beidegződött dolgok, de nem hiszem, hogy teljesen pszichés lenne a dolog. az a baj, hogy olyan érzésem van, hogy nem lehetek teljes jogú ember, mert teljesen kihat ez a dolog az életemre. egyébként mostanában fogok visszamenni az orvoshoz is kiváncsi vagyok mit mond, remélem valami hasznosat.


tehát a tüneteim: hányinger (elsősorban ez a legzavaróbb), émelygés, néha gyomorégés, furcsa szájíz, "nehéz érzés" a gyomorban, és főképp reggel jelentkeznek a tünetek néha nagyon erősen

a diagnózis: kóros reflux, gastritis

gyógyszer: pantoprazol 2x1 5 hétig utána 1x1


nagyon megköszönném ha valaki segítene, hogy mit csináljak, hogy elmúljon vagy legalább csillapodjon ez a dolog, mert eléggé le vagyok törve emiatt, nem gondoltam, hogy még a középsuli előtt is ezzel fogok kínlódni. 15/F



2012. aug. 23. 21:02
 1/1 xyz_vagyok válasza:

Szia.

Nekem is hasonló panaszaim vannak.

Én is ha izgulok összeszűkül a gyomrom, meg nem birok enni.

De ez volna a legkisebb gond. Én a munkahelyemen lettem rosszul annyira hogy muszáj volt sürgősségire mennem.

Elkezdem nagyon émelyegni, és a szívem is rosszul vert.

Elmentem másnap kivizsgálásra és kiderült hogy a szívemmel nincs semmi baj, hanem a gyomrommal van a gond.

Mondjuk a fő kiváltó ok a helytelen táplálkozás és a mértéktelen forró kávé fogyasztás volt.

Én Nexiumot szedtem két hétig ami gyomornyálkahártya védő. És utána még hat hét diéta. Mar a harmadik héttől jobban voltam, a közérzetem is javult, nem volt aritmiám, és bírtam edzeni is. De egyik hétvégén épp egy kemény edzést csináltunk lábra, de az után még nem éreztem magam rosszul, hanem ettem földimogyorót, barack magnak a belsejét valamint eléggé fűszeres ropit.

És visszatértek a tünetek azóta eltelt két hét de még mindig nem gyógyultam meg teljesen.

Veled ellentétben nekem a tünetek este jelentkeznek.

Valamint nekem nem hányingerem van hanem úgy érzem hogy fel vagyok fújódva és inkább böfögnöm kell.

A meg mellkasomon nyomást érzek. És edzeni se bírok.

Mert érzem hogy mintha fájna a gyomrom az erőlködéstől.

Amit írtam nem segít sokat, de legalább könnyít a helyzeten a tudat hogy más is hasonló cipőben jár.

Remélem azóta már jobban vagy.

Üdvözletem.

2014. jan. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!