Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyi idő múlva, és hogyan...

Mennyi idő múlva, és hogyan hat az espumisan gyöngy?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat!
2009. júl. 29. 07:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ha nagyon "szeles" vagyok, bekapok egyet, és csak azt veszem észre, hogy elmúlt! Kb. 15-20 perc kell nekem hozzá.
2009. júl. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:)

Még 1 kérdés..lehet, hogy hülyén hangzik, de nem okoz folytonos szellentést?

2009. júl. 29. 08:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem, pont az ellenkezője történik: mintha "felszívná" eltűnik.
2009. júl. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben..értem:)Köszönöm!
2009. júl. 30. 20:37
 5/6 anonim válasza:

Nagyon megnyugodtam ahogy olvastam a válaszokat! :)

Nagyon fel vagyok fúvódva és Anyukám adott Espumisan-t hogy majd jobb lesz. Aztán a betegtájékoztatón olvastam, hogy pukkantani lehet tőle. Szép lett volna holnap szóbeli vizsgázom és pukkantgatok közben :))

2012. jún. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Köszi a választ előző válaszoló(k)!

Nekem iszonyatos gyomorrontásom van éppen, immár harmadik napja és kb. minden székelés előtt iszonyatos hasi görcseim vannak. Ismerős ez az érzés... amikor nagy bélgáz-mozgásom van, előtte szokott hasonló lenni, de nem szokott egyáltalán fájni (most meg annyira, hogy legszívesebben kitépném a beleim).

Páromnak meg szokott lenni, hogy megáll a bélgáz-mozgása, megkért, hogy vegyek neki erre az esetre Espumisan-t.

Nahát ha most így fáj a hasam meg minden, gondoltam, kipróbálom. Bevettem egy szemet, utána kb. el is indult egy iszonyatos görcsös fájás a hasamban, ami alhasi tájékról jobbra-balra vándorolt. Ilyenkor már szoktam indulni a wc-re, mert érzem, hogy valami "kikívánkozik" belőlem, de ezt most nem éreztem. Várakoztam, picit káromkodtam és szidtam a saját gyenge szervezetemet. Majd egy pár perc múlva elmúlt a fájás és wc-re se kellett mennem (pedig most az szintén egy nagy mizéria volna); ehelyett eltűnt a fájdalom, a feszültség érzete a hasamban, megnyugodott. A biztonság kedvéért bevettem egy második szemet most (a betegtájékoztatóban leírtak szerint felnőtteknek egyszer adag 2szem, ez napi 3-4 alkalommal), és élvezem, hogy jobbult a közérzetem :) Bár még messze vagyok a teljes gyógyulástól, de úgy tűnik, hogy jó úton haladok.

És valóban egészen gyorsan, pár perc alatt működött, azóta sincs semmi, a gázosítás elmaradt, mintha a bélgáz "felszívódott" volna.

2017. ápr. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!