Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » EKG és szívultrahang rendben....

EKG és szívultrahang rendben. Akkor minden oké?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, 2 hónapja megnézték a szívem EKG+ultrahang mindent rendben találtak. Csak úgy nem állhat le a szívem ugye? (Sajnos a papám nem rég halt meg.. hirtelen szívhalál miatt. szívkoszorúér betegsége volt.)
2012. szept. 19. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:

A kezedben egy negatív lelet, mely mutatja, hogy nincs semmi szívproblémád. Papád szíve beteg volt, e miatt állt le hirtelen. Neked nem kell ettől tartanod.

A sportolóknál történhet hirtelen szívhalál.

Rendszeresen ellenőriztesd a kardiológussal a szívedet, így hamar fény derül rá, ha gond van.

Ne aggódj, mert az nem tesz jót a szívnek!!

2012. szept. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Rendben. Tehát csak úgy hirtelen nem halhatok meg ugye?

Annyira sok mindent szeretnék még csinálni/elérni az életben. Nem szeretnék meghalni, imádok élni, van egy barátom aki szeret. Mindenem megvan, és mégis aggódok.

2012. szept. 19. 21:48
 3/10 A kérdező kommentje:
Mit értesz az alatt hogy rendszeresen? 2 hónapja nézték meg, azóta gondolom nem lehet semmi elváltozás ugye?
2012. szept. 19. 21:48
 4/10 anonim ***** válasza:

bármikor leállhat, de nem sok az esély rá. papádnak az alapbetegsége miatt már eleve benne volt a pakliban egy infarktus, vagy bármi más, főleg, ha idős is volt.

fiataloknál a hirtelen szívhalál főleg az élsportolóknál fordul elő akik szteroidoznak is.

2012. szept. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A délutáni kérdésed is olvastam, így én mindenképp azt javaslom, hogy keress fel egy pscichológust,mert valamiért nagyon nem tudod feldolgozni a nagypapád halálát. És ez nem jó neked sem lelkileg,sem mentálisan. saját magadt fogod tönkre tenni ideigileg, hogy folyamatosan a halálon görcsölsz.
2012. szept. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
évente elég megnézetni, de egy genetikai vizsgálat is kimutatná, ha örököltél valamit, de az is nyomós ok, ha halmozottan előfordult a családban.
2012. szept. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Már felkerestem, csak októberre adott időpontot, addig pedig próbálok "öngyógyulni" hisz nincs semmi bajom.
2012. szept. 19. 21:51
 8/10 A kérdező kommentje:
nem volt semmi ilyen eset a családban. papám is valószínű a cigarettától lett beteg.
2012. szept. 19. 21:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Rendszerességen egy évenkénti vizsgálatot értek.
2012. szept. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem. Koszonom a válaszokat mindenkinek!
2012. szept. 19. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!