Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Karatézók, tornászok, ti...

Karatézók, tornászok, ti hogyan tartjátok karban az izületeitek jó állapotát?

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 22:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A karate esetében:

1. lépés, az észre hallgatni, és az idióta, nevetséges versenysporot abbahagyni. Úgy sincs köze az igazi karatéhoz, és valóban nem túl ízületbarát.

2. lépés, az ízületi gyulladásokat okozó élelmiszerekre oda kell figyelni. A gabonák, burgonya lektin tartalma, a túl sok omega 6 zsírsav (növényi olajok) kevés omega 3 (főleg tengeri állatok) a gyulladásoknak kedveznek.


3. egészséges edzés, torna választása. Gyógytornák, Taichi, Jóga..

2012. dec. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem. Nem egyszerű, de muszály lesz akkor változtatnom valamin...behhhhh
2012. dec. 19. 23:27
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyél jól, gyógytornázz az edzéseid mellett. És akkor marad a mostani edzésed is..
2012. dec. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Zöldség, gyümölcs. Szeretem a sört is, mivel sokat vezetek, alkoholmenteset iszom. De hogy most ez is káros-e?

Konkrétan térdre kéne valami tipp. Kopott térdizületre ajánlatos mozgások. Bemelígtés fontossága, abszolút kerülendő mozgásformák. Régen csináltam olyat is, hogy kb 220 cm magasról betonra ugrottam. Most biztos nem tenném meg.

Annyira nem edzek semmit, versenyszerűen. Viszont fizikai munkáim vannak, emelések, mászások.

2012. dec. 21. 21:03
 5/12 anonim ***** válasza:

Háát, a sör..

Szerintem egy szelet kenyérben sokkal több ízületeket is károsító lektin van, mint egy sörben. Ez a véleményem azon alapszik, hogy a sör nagy részt víz, ellenben például a kenyérrel és a többi lisztes, gabonás kajával. Ezekkel kéne vigyázni, vagy amikor ilyet eszünk akkor ízületvédőket is fogyasztani. A számunkra káros anyagok például az ízületvédő táplálék kiegészítők vegyületeihez is kötődnek, és máris nem a mi testünkben okoznak kárt.

Én karatés éveim végén condrosulfot használtam, jót tett.


Mozgásnak jó ha tud az ember Taichi, QiGong, Jóga, Pilates, Callanetics edzést találni.

2012. dec. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én szedtem eddig két doboz Donát, meg volt egy gyulladáscsökkentő is, valami kék, piroxikám tartalmú, erre emlékszem. Rengeteg mellékhatással.

Imádok futni is, de egy jó ideje csak füves talajon csinálom, ha kell, remélem ez így jó. Cipőből nincs semmi extra, pedig állítólag ez is számít.

Mostanság diklóval is kenem, per pillanat egész jó.

Reccs és ropp.

Kajából a rozskenyér is, ami jó tömény, az sem a legjobb? Mondjuk az eleve jobban laktat, nem eszem annyit, mint egy levegővel felfújtból.

Köszön a választ, legalább a sörről jókat olvasok :)

2012. dec. 22. 23:19
 7/12 anonim ***** válasza:

Értek valamelyest a sörhöz, de azért dicsérni nem akartam.

Sajnos semmilyen gabona kenyér nem jobb a másiknál.


Én a gyógyszereket, mellékhatásokkal bíró brutális készítményeket meghagynám 90 éves korom utánra, addig éljen ami természetes, és minél természetesebb, minél kevesebb mellékhatással bír.

Biztos hogy az ízületi problémáknak van megoldható eredete, többek között táplálkozásban, ezeket minél inkább kiszűröd, illetve (nem gyógyszer) ízületvédőkkel esetleg még segíted az ízületeidet, annál tovább fogják bírni a mostani edzéseid.

2012. dec. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én is odáznám a tablettás kezelést. Egy 19 éves karatés lány mondta, hogy ő bizony egész életében Cataflamot szedhet. Még ha irónikusan is mondta, elég durva.

Mi a véleményed a szárnyas bőréről? Bőrke. Utálom amúgy, undorító számomra, de mintha mondanák hogy jó az izületekre.

Most a fegyencedzésről szóló könyvben olvastam sok gyakorlatról.

Fene! Rá kell jönni, hogy a legjobb, hogy jól érezzem magam! Ehhh....


Egyébként a neved eléggé sokat mond.

2012. dec. 23. 21:01
 9/12 anonim ***** válasza:

Bárkinek lehet jól hangzó nickneve.


Az állatokból (bőr, porcok) származó kollagén, porcalkotók mind jó tápanyagok. Képzeld szegény vegánokat, hát nekik ilyen nincs.


Tabletták között különbséget tennék, egy táplálék kiegészítő illetve valami gyógyszer, fájdalomcsillapító között óriási eltérés van. De egyetértek a bőrrel, porccal, én ezek miatt eszem sült húst, egész család nekem adja a bőrt/csontot-porcot. Kell ilyeneket enni.

2012. dec. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Némethné Nagy Aranka válasza:
Egyetértek a porcos dolgok fogyasztásával, de ez nagyon kevés, főleg aki sokat mozog hamar kikopnak. A legjobb ha glukozamin készitményt szedsz naponta. Nálunk az AMWAY által forgalmazott Nutrilite glukozamin vált be, ebbe gyulladáscsökkentő is van, kagylóból készül és nincs mellékhatása, olcsóbb, mint a gyógyszertári és természetes a vivőanyaga is. Ha érdekel privátban segítek a beszerzésében.
2012. dec. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!