Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha történt már veled hirtelen...

Ha történt már veled hirtelen vérnyomásesés miatt ájulásszerű rosszullét, utána mennyi ideig voltál még elgyengülve?

Figyelt kérdés
27/L vagyok, az alacsony vérnyomásom okoz néha ilyesmi rosszulléteket, és iszonyú kellemetlen tud lenni, hogy egy-egy alkalommal annyira gyenge vagyok, hogy gyakorlatilag nem bírnak el a lábaim. Szerintetek ez "normális" velejárója egy vérnyomásesésnek?

2012. dec. 22. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Normális. Hogy nálam meddig tart, az attól függ mennyi idő alatt reagálok. Ha rámtör és azonnal le tudok ülni, vagy legalább guggolni, akkor néhány másodperc múlva kutya bajom. De volt már hogy tömött buszon jött rám, ahol annyian voltak hogy lehajolni sem tudtam és csak akkor tudtam leülni mikor egy bácsi észrevette hogy fehér vagyok mint a fal és mindjárt ájulok, ne ezesetben 10perc is lehet mire észhez térek. Szóval nálam az vált be, hogy amint megérzem hogy baj van(napjában min.5alkalommal mert 90/60 körüli a vérnyomásom) akkor azonnal leülök és az segít.
2012. dec. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is gyakran szokott lenni, nem ez a rosszullét dolog, hanem érzem, hogy a fejem nincs épp toppon. (Nem tudom jól megfogalmazni, kicsit émelygős érzés :/) Szerencsére nem olyan súlyos az esetemben...

Egyszer volt nagyobb baj, amikor először lettem rosszul a rossz vérnyomásom miatt egy levegőtlen, meleg fogorvosi rendelőben, nagyon rossz volt. Csak nagyon sokára lettem jobban és tudtam hazavánszorogni. :( Úgy vettem észre, hogy ha menés közben leszek rosszul, segít, ha nagy levegőket veszek és nem állok meg. Attól gondolom, csak még jobban leesik a vérnyomás. Meg a halántékot jó masszírozni.

Amúgy igen, normális, de van sok olyan site, ahol tök jó tanácsokat adnak, szóval lehet vele kezdeni valamit és egy idő után hozzászoksz és bizti, jobb lesz! ^^ :)

17/L

2012. dec. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!