Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem gyors, de nagyon erős...

Nem gyors, de nagyon erős szívdobogás. Milyen betegségre utalhat, amit az EKG nem mutatott ki?

Figyelt kérdés
2hete van meg,Ekg-n voltam,nem mutatott ki rendellenességet.Apukámtól örököltem az erős szívverést,de ez már rosszabb,mint általában. Fáj a mellkasom állandóan,és van hogy érzem a mellkasomon a szívverést. A nyakamnál lévő érhez ha éppen csak hozzáérek,már érzem a szívverést,meg néha különböző testrészeimen érzem(csukló,tarkó,lábfej,has,derék,stb.) Lehetséges,hogy a gyors növés miatt van? Más tünetek:néha fáj a fejem(de gondolom azért mert idegeskedek),zsibbadás. Tudom hogy lehetnek lelki okai,de nem stresszes az életem,és magneb6-ot is szedek. Szóval mi állhat még emögött,amit az EKG nem mutatott ki? Elegem van már az egészből...

2012. dec. 26. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem pánik, stressz. Vegetatív eredetű tünetnek tűnik. Ha szervi oka nincs, kivizsgáltak, akkor meg szinte biztos. Pihenés, lazítás, életmódváltás, nulla idegeskedés. Súlyos esetben fordulj szakemberhez. Úgy értem pszichiáterhez, esetleg természetgyógyászhoz, kineziológushoz kinek mi tetszik és miben hisz.
2012. dec. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
jó kérdés,nekem májusban és júniusban volt ez,kórházban i voltam,minden lelet negatív lett
2012. dec. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni,14L vagyok. Életmódváltás,lazítás? Sajnos nem lehet...a felvételi miatt rengeteget kell tanulnom.De köszönöm a választ,megnyugtatott,hogy nem lehet bajom.
2012. dec. 26. 20:13
 4/6 A kérdező kommentje:
Azóta volt 2 enyhébb pánikrohamom,hamarosan megyünk a pszihológushoz :(
2013. jan. 2. 20:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Cseréld le a szüleidet olyanokra, akik szeretnek és nem érőltetik a felvételidet. Elég 18-évesen ráhajtani a felvételire, nem 14 ėvesen! Láttam ilyen fiatalokat a szüleikkel a Fazekasban Pesten... Tönkreteszik a gyereküket az extra elvárásokkal.
2019. ápr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia!

A kommented 6évvel a kérdés után érkezett és csak most vettem észre,de nem is baj hogy írtál,és jobb is hogy csak ennyivel később. Nyilván az ember nem cserélhet szülőket, és én nem is szerettem volna sosem a 20 életévem alatt mert nagyon szerencsésnek tartom magam hogy ők a szüleim,annak ellenére hogy édesanyám valóban nagyon szerette volna a saját álmait bennem megvalósítani és mindenáron diplomás embert csinálni belőlem. Viszont azért örülök a kommentnek mert teljesen igazad van és ha csak egy diák olvassa ezt,hasonló helyzetben,már (reméljük) segítünk rajta. Ugyanis teljesen igazad van abban,hogy nem ér annyit az egész,hogy megfelelj a szüleidnek... Egy olyan középiskolába kellett járnom ahol 4 év tömény szenvedés volt,mind a közösség,mind a tanulás terén. Miközben az általam áhított szakmában 20éves koromra nemhogy profi,még középszinten sem vagyok. A középiskola utolsó napjaiban jutottam arra hogy soha többet nem engedem,hogy anya helyettem élje az életem,akármennyire is szeretem őt. Az általa áhított jogi egyetem helyett egy egyszerű Bsc képzést választottam,ami a szívemhez sokkal közelebb áll. Életem legjobb döntése volt,hamarosan végzek és utána el akarom végezni a szakmát amit mindig szerettem volna. Nagyon-nagyon sokat harcoltunk anyukámmal,pár hónapig haza sem jártam,de ha a jogról kihullok,akkor is ez lett volna,és még ezen a karon is telente,vizsgák alatt előjön a pánikbetegségem. Azóta teljesen jóban vagyunk és megértette a döntésem,támogatnak és büszkék rám. Szerintem ő is látja hogy a jogról az első évben kibuktam volna.. csak azért válaszoltam,mert ha csak egy diák látja ezt,és emiatt mer a saját feje után menni,már megérte! :)

2020. jan. 25. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!