Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magas a pulzusszámom! Mit...

Magas a pulzusszámom! Mit csináljak? A többi lent!

Figyelt kérdés
Általában magas a pulzusszámom amikor megmérem legtöbbször 90-100 között van. májusban voltam kardiológián de nem találtak semmit és akkor kevés volt a pulzusom. focizok, de és ha futok pár métert is máris felszökken kb. 140 re.és azt érzem hogy nagyon dobog. nem tudom hogy mennyire magas a pulzusa annak aki szokott futni. nem dohányzom,szoktam mozogni. a vérnyomásommal minden rendben. kérlek segitsetek mitől magas nyugalmi állapotban is a pulzusom!

2012. dec. 28. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! A nyugalmi pulzus értéket elég magas és a kis megterhelésre felszökkenő pulzus értéked is magas. Egy sportolónak nyugalmi helyzetben 50-60 körül lehet a pulzusa, de nagyobb megterhelésre nekik is felmegy 140-170re, csak aztán gyorsan rendeződik. Egy átlag ember nyugalmi pulzusa 70-80. A te esetedben sokmindentől függhet a dolog. Először is hány éves vagy, milyen magas, hány kiló? Mert alacsonyabb testű egyéneknek magasabb a pulzusuk, illetve a túlsúlyos embereknek is. Plusz még ha vérszegény vagy az is okozhat ilyen tüneteket.
2012. dec. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert nem futsz eleget. Fokozatosan emeld fel egy órára a futóedzés hosszát. Persze úszhatsz is.
2012. dec. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Hát nekem általába 55 és 65 között szokott lenni nyugalmi állapotba, Mondjuk én futni szoktam heti 4x 2Km-t kb persze ez most télen csak kisebb edzésekre szorult vissza. Esetleg annyi hogy ha magas akkor került a koffeint, energiaitalt stb.
2012. dec. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
69 kiló vagyok,16 éves,175-180 centi körül. valóban kicsit vérszegény vagyok de szedek április óta vitamin tablettát amiben vas is van,emellett sok befőtt gyümölcsöt eszek.Nem szoktam rendszeresen futni max egy héten egyszer,nemrég kezdtem a focizást és most télen nem akarok járni futni mert nem túl egészséges a sok kéményfüst és a köd miatt.
2012. dec. 28. 21:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Mintha magamat olvasnám
2016. jan. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!