Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Rosszul érzem magam a saját...

Rosszul érzem magam a saját lustaságomtól. Mit tehetnék, hogy kedvem és energiám legyen?

Figyelt kérdés
Szinte semmihez nem érzek kedvet egész nap. Csak fürödni, inni - vizet és hasonlókat, meg szeretkezni, mindezt naponta többször. A ház romokban áll, nincs ihletem főzni a családnak - rosszul vagyok már az étel szagától is, mindenfelé a mosatlan, még az ágyat sincs kedvem összerakni. A fürdőszobába lassan már be sem birok menni. nagyon szégyellem magam a családom előtt, de nem vagyok képes összeszedni magam. Alszom napi 10-12 órát. Van valakinek javaslata? Nincs vitamin és nyomelem hiányom, mert pótlom. Munkába nem járok be, mert táppénzen vagyok, 40 évesen, veszélyeztetett terhesként. De azon kívül, hogy fel van dagadva a bokám, semmi bajom. Egyszerűen hiányzik egy kis energia. A férjem dolgozik egész nap, a gyerekek segítenek be időnként a házimunkába, bár azok is inkább elkerülik a tennivalókat. Tippeket várok.
2009. aug. 27. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen átérzem a problémád, sajnos én is hajlamos vagyok ugyanerre. Nekem az a módszer vált be, hogy akár van kedvem hozzá, akár nincs, elkezdek csinálni valamit, a tevékenykedéstől pillanatok alatt megjön a kedvem is és az energiám is. Ha az ember vízszintesben tölti a napja nagy részét, tényleg hihetetlenül el tud tespedni, annyira, hogy szinte rosszul érzi magát tőle. Ha nincs kedved a háztartással kezdeni, sétálj egyet a háztömb körül, lényeg, hogy valahogy elinduljon benned az energia áramlása.
2009. aug. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ez egy érdekes kettősség a természetünkben, mert egyrészt lusták vagyunk, de még tiszta szívből lustálkodni sem vagyunk képesek, mert az agyunk folyamatosan azon jár, hogy kellene csinálni valamit. :)
2009. aug. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős dolgok. Anyum is ilyen volt rég /sajnos 5 éve meghalt/, ez pszichés eredetű sztem. Mindenképp fordulj szakemberhez, és ne szégyelj erről beszélni neki. Nagyon sok betegség megelőzhető így, ez nem vicc! Addig is sok gyümölcs, séta, és esténként a férjhez szorosan hozzábújni!!! :)
2009. aug. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit nagyon tudok ajánlani Neked, az a meditáció, relaxáció és sport. Lehet, hogy hihetetlen -én sem mozgok állandó jelleggel- de a sport rengeteg energiát adna. Első alkalommal talán úgy éreznéd, hogy nem bírod, olyan izomlázad van.. de utána hidd el, a testednek és a lelkednek is jót tenne!

Azonkívül a jóga és a minden esti relaxáció pl szintén teljesen feltöltene! Esetleg agykontroll, ha nyitott vagy rá.

Hosszútávon mégis azt gondolom, muszáj találnod valamit, amit szeretsz, amire szükséged van. Találd meg azokat a dolgokat, amikben örömöd leled. Onnantól sokkal könnyebben kezeled majd ezeket a mindennapi dolgokat. Sok sikert!

2009. aug. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy túlalvás. (6-7 óra alvás pihentet, 10-12 már fáraszt!) Legközelebb aludj el és állítsd be az ébresztőórát hajnali 3-ra vagy 4-re. Lehet, hogy a korai ébredés után jobban leszel.


Az is lehet, hogy depressziós vagy. Az alvásmegvonás - átmenetileg - ezen is segít, de persze más gyógymódokra is szükség lehet.

2009. aug. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A terhesség is okoz ilyet!! Nem kell terhesvitamint szedned? Vérszegénység? Hormonok? Mikorra várod a babát?
2009. aug. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!