Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egy megfázás maximum hány...

Egy megfázás maximum hány napig lappang? És ha influenzát kapok el, az minimum hány nap után jelentkezik?

Figyelt kérdés

Megfáztam vagy elkaptam a bacilusokat? Ez történt:


Szombaton-vasárnap és korábban néha tevékenykedtem kint, de jól fel voltam öltözve és mozogtam, a szám pedig csukva volt, és nem kapkodtam a hideg levegőt. Fázni sem fáztam, meg különben is hamar bejöttem. Egy pillanatig nem éreztem, hogy megfázás lesz belőle.


Csütörtökön már kezdtem fájósnak érezni a szájpadlásomat és az orrüregemet, ma meg már folyik az orrom és a szagokat sem érezem már rendesen.


Szerintem nem megfázás, hanem inkább a tesómtól kaptam el. Ő hétfő óta aktívan fújja az orrát, köhög és lázas is volt. Köhigcsél össze-vissza a levegőbe, még a kezét sem teszi a szája elé. Nem zavartatja magát, csak sajnáltatja, és váltig állítja, hogy nem tőle kaptam el, hanem hétvégén megfáztam magamtól.

Mindig ez van, ha ő taknyos, akkor pár nap után és is az leszek, pedig én vigyázok magamra... Úgy unom már.


Vajon mi lehet az én betegségem oka?

Ha mégis hétvégén fáztam meg, akkor létezik, hogy csak csütörtökre, de inkább péntekre jön ki rajtam? Vagy a tesóm a ludas?

Ha a tesóm, akkor mit tehetnék legközelebb, hogy ne kapjam el tőle a közös lakásban? Védőoltást ne javasoljatok, az nem játszik egyéb okok miatt.


?



2013. jan. 18. 10:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha még aktuális a kérdésed, javaslom Lenkei vitamint. Én kipróbáltam, nekem remekül bevált. Amellett, hogy tele voltam energiával, bármi fertőzés kapott el, másnap délelőtt tízre kutya bajom se volt. Lehet rá köpködni, lehet pfujolni, mindenki maga döntse el. Nekem bejött.
2013. febr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!