Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ti nem kattantok be a hosszútá...

Ti nem kattantok be a hosszútávú munkanélküliségetektől? Mibe kapaszkodtok, mivel terelitek el a figyelmeteket a szinte lehetetlen helyzetetekről?

Figyelt kérdés

Dolgos, szorgalmas ember vagyok. Valamikor hittem benne "Aki nem dolgozik, ne is egyék"... Régen mindig sikerült munkát találnom, ha úgy alakult. Most 42 évesen, több szakmával sem tudok elhelyezkedni több, mint egy éve. :-((

Nincs lelki erőm (se pénzem) újabb szakmát tanulni. Vállalkozni szintén nincs laptőkém. Ötletem még lenne.

Totálisan ki vagyok már :-((



2013. jan. 31. 18:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Sok sikert tudok csak kívánni... sajnos nem egyszerű a helyzet, mert már olyan állások sincsenek, ami nem mlm, vagy call-center, vagy más hülyeség lenne. 25 éves vagyok és semmi kilátásom.

És igen, bekattantam már párszor. Mögöttem van egy egyetem, egy okj, egy életmód, ami felér(hetne) egy állással, de állóvíz.

Szóval ahhoz is gratulálok, hogy valaha találtál munkát. Nekem csak egy esélyem van, vállalkozni. Ha lesz miből.

Tipp: támogatás... egy próbát megér, ha van valami passzentos elképzelésed.

Szóval sok sikert!

2013. jan. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem sem tetszik a helyzet. És volt mikor dolgoztam is csak albira meg kajára futotta. De hát ez sem tarthat örökké, fog változni ez a helyzet.
2013. febr. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Egyszerű választ akarsz?

De igen, bekattanok!


Hasonló cipőben járok, mint a kérdező. Negyvenes családapa vagyok magam is és munkanélküli 1,5 éve. :-(

Alkalmi melóm még volt de semmi kilátás főállásra. :-( Megértem a mai fiatalokat hogy kilátástalannak tartják jövőjüket. Azt látják szüleik nem tudnak megélni akár szakmunkások akár diplomások.

A kormányunk pedig azt hajtogatja kevesebb a munkanélküli. Felvirágzik az ország. Orbán! Kap...be! Akárcsak gyurcsány!

Modern rabszolgatartás van! Nem élet ez!

Kedves fiatalok! Tanuljatok nyelveket és húzzatok ebből az országból de gyorsan!

2013. febr. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
nekem ugy volt h lesz dec 31 ig munkám. Közmunka program. Ma lett volna az első munkanapom, de hétfön telefonáltak, h tárgytalan, mert az állam nem adta meg a támogatást. Gratulálok Viktornak, mert így teremt munkahelyeket!!
2013. febr. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ezek a viktor és kormánya teremtette munkahelyek olyanok, mint Rodolfó mester mutatványai. "Nézzék a kezemet mert csalok!"

Kamu az egész, statisztikaszépítés, nem más. Valós munkahelynek azt nevezik, ami hosszútávú (határozatlan idejű), olyan fizetést ad, melyből meg lehet élni, ill. legalább az átlagot eléri. /219 200 Ft volt a bruttó átlagkereset 2012-ben/

Amit orbánék tesznek az kizsákmányolás, modern rabszolgatartás-, ahogy mondtátok-, egyszerűbben fogalmazva hatalmas szemétség az emberekkel szemben!

Kirúgják a közalkalmazottakat, majd közmunka néven 47 ezer forintért dolgoztatnak embereket néhány hónapra ugyanabba a munkakörbe. Mi ez ha nem kizsákmányolás?!

Majd avval kampányolnak, hogy munkát teremtettek a lusta népnek. Mert hiszen a Magyar nem akar dolgozni szerintük, csak segélyekből él. "Nem adunk segélyt, dolgozz meg érte..." Ja. 47 ezer forintért végezzünk el mindent. Legyen az kertészkedés közterületen vagy diplomás munka a köztévében.

Aki a történelem órán nem csak a fenekét zsibbasztotta, az tudja, ezért volt forradalom már számtalan esetben a föld nevű bolygón.

Néha úgy érzem "néger" rabszolgaként bánnak velünk a saját hazánkban. :-(

Lecsökkentik a rezsiköltségeket néhány száz forinttal, majd verik a mellüket. De elsiklanak felette, hogy előtte bevezették a pénzutalás, a csekkfeladás utáni költségeket... a telefonadót, az egykulcsos adózást, emeleték az autópálya díjakat, hagyják egekbe emelkedni a benzinárakat, az élelmiszerárakat, a tömegközlekedés árát... és eddig a rezsiköltségeket is hagyták. És még sorolhatnám egész nap :-(

Ráadásul közlik, mindenkinek fizetnie kell a TB-t, ha van jövedelme, ha nincs. Ja és nincs benne a munkanélkülis segélyben, a gyesben. a gyedben... Tudomásom szerint régen benne volt. Mikor került ki a támogatásokból? Mert én nem halottam, hogy bemondták volna a megválasztásukkor, hogy kiveszik a TB-t a szociális juttatásokból. :-o


/Egyik vállalkozó ismerősöm mondta, ha a kormány 47 ezret fizethet a dolgozóknak, akkor ő miért nem? Neki is adjanak már néhány közmunkást. 47 ezret ő is kifizet nekik. Ja és persze jó kis állami támogatást adjanak hozzá, mert foglalkoztatja az embereket./


Mekkora üzlet éhbéren foglalkoztatni embereket! De ehhez fent kell tartani a jó nagy munkanélküliséget, különben kit dolgoztatnának aprópénzért. Ha nem lennének rászorulva az emberek, nem vállalnák el. Tehát jókora terheket kell róni a lakosságra. Hagyni a jó kis banki kölcsönöket, hagy terhelje az embereket, engedni, hogy egekbe szökjenek az árak, és amit csak tudunk még megemelni. (indokot, kifogást mindig könnyű találni) Mikor már éhezik a lakosság, akkor oda lehet dobni a lerágott csontot, majd verni a mellkast, hogy ők segítettek a szegényeken.


Menjenek a jó büdös....jukba!

Az Andrássy utat nem csak karácsonykor kéne feldíszíteni!

2013. febr. 2. 07:03
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló cipőben járok én is :( Egyre rosszabbul bírom az állandó elutasítást, egyre jobban érzem mennyire igaza volt Örkény Istvánnak, mikor azt írta, hogy akit semmibe vesznek az semmivé válik. Érzem, hogy elfogyok, elkopok minden egyes sikertelen próbálkozás után. Az őrület határát már lassan átléptem, gyakran eljátszom az öngyilkosság gondolatával is. Ma különösen nekikeseredtem :(

Tegnapelőtt végre behívtak egy állásinterjúra, többnyire semmilyen választ se kapok a jelentkezéseimre, így igen örültem a lehetőségnek. Mondták, hogy meglepően sokan jelentkeztek az állásra, az első körben felmérték a képességeink, ezen túljutottam, de a második körben, az interjún úgy láttam nem vagyok szimpatikus. Azt mondták, majd értesítenek a döntésükről. Annyira megalázó eladni magad, mint egy árút és annyira rongyérzés amikor látod, hogy nem kellesz. 1001-szer lejátszódik a fejemben az a röpke 45 perc ami az interjú volt és próbálok rájönni, hol rontottam el, mi lehet velem a baj.

Már nagyon nincs pénzünk. Február 10. van, öten vagyunk a családban és összesen 18 ezer forintunk van a hónap végéig. Szerencse, hogy van az iskolában étkeztetés, legalább a gyerekek esznek rendesen.

2013. febr. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Teljesen megértelek!

Nagyon rosszul tűröm magam is ezt a helyzetet!

Növekednek a depressziós napjaim számai. Lassan többet vagyok magam alatt, mint sem.

Én is kezdek kiégni. Ahogy múlik az idő, távolodik az aktív munkával töltött időszak úgy kopik a szakmai tudásom is. Behívtak nemrég egy próbamunkára. Mit ne mondjak, nem voltam a toppon :-(

Amiket nagyon utálok munkakeresésnél: próbamunka, fizetés igény megjelölés, vagy mikor rákérdeznek, mit szeretne elérni, mit szeretne a jövőben, hogy képzeli el.

Volt már olyan interjúm, ahol annyira felhúzott a hülyeségeivel a huszonéves HR főnököcske, hogy elküldtem a búsba. :-)

A fizetés igény megjelölés pedig baromság! Ki nem szeretne milliókat keresni? Nemrég egy komoly cég vezetője arcomba mondta, miután meghallgatta mennyit kerestem előző munkahelyemen, hogy ők nem tudnak ennyit fizetni. "A piac diktál. Nem éri meg nekik egy bizonyos összeg felett alkalmazni dolgozókat. És sokan, főleg fiatalok elvállalják olcsón is."

2013. febr. 12. 10:04
 8/15 anonim ***** válasza:

4. vagyok


Jaja de nekem azt is mondták hogy fizetési igényhez túl alacsony összeget sem jó beírni vagy mondani mert akkor azt vágják le h nincs önbizalmad, alulértékeled magad. Ha meg sokat mondasz mehetsz a búsba, ledöbbennek az igényeiden.

Nekem sincs még azóta se semmi, és vissza se írnak az önéletrajzomra sehonnan. Épp tegnap olvastam h itt oltott pár ember egy 21 éves kiscsajt h fiatal és milyen könnyű még neki munkát találni, meg h pincérnőnek, pultosnak ilyen fiatalokat keresnek. Hát én is 21 voltam mikor befejeztem a sulit most 24.5 vagyok, mit ne mondjak 7.5 hónapom telt el normálisnak alig nevezhető munkával, de legalább melóztam, és kaptam fizetést. Lejárt a támogatásom 100 e ft amit havi szinten felvettek utánam, így kirúgtak. Sehova nem kellek, pultosnak sem és felszolgálónak sem, mert nincs meg a vendéglátós végzettségem, szobaasszonynak nem vok jó, mert nem vagyok még asszony és nincs tapasztalatom, nem lényeg h itthon is takaritok, meg ágyat húzok évek óta... szobalánynak sem vagyok jó, mert nincs 3-4-5 csillagos szállodában szerzett 2-3 éves tapasztalatom. Takarítónőnek nem vettek fel, mondván fiatal a hangom. (telefonon érdeklődtem) iskába adminisztrátornak jelentkeztem, az igazgatóval beszéltem személyesen, és kb ordított velem, h mit képzelek h ennyi idősen oda merem vinni az önéletrajzom, mert 30 év az alsó korhatár. Mindegy... :( totál szerencsétlennek érzem magam, és alig van nap h jo lenne a kedvem, előbb utóbb majd a párkapcsolatom is rámegy, mert 1 pasi se akarja a csaja búbánatos fejét bámulni esténként.

2013. febr. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Szia!


Merre laksz, mert nem mindegy. Vidéken nem sokat jelent általában a "fiatal csinos lány" külső, de a fővárosban valóban vannak olyan állások, ahol ennyi elég a felvételhez. Természetesen az állás megtartásában már kevésbé van jelentősége. (A félreértés elkerülése miatt mondom, nem a K betűs munkákra gondolok.)

Régen magam is úgy gondoltam, reális fizetés igényt kell írni. Ami nem túl sok, és nem oly kevés, mellyel alulbecsülném önmagam. De manapság nem igazán érvényes ez. :-( Napokban olvastam egy fordító hölgy levelét a facebookon, melyben épp azt ecseteli, hogy fillérekért elvállalják néhányan a munkákat, amivel teljesen aláértékelik a szakmát. Egy szakkifejezésekkel tarkított fordításon bukott ki, melyre ő reálisan kedvező árat mondott 15 ezerrel, de a végén valaki 3000 forintért elvállalta. :-(

Nejem gyógytornász. Sajnos ő sem tud elhelyezkedni, mert az egészségügyben már ott tartanak, hogy a frissdiplomások ingyen (jól olvasod INGYEN) elvállalják a munkát a korházakban, hogy gyakorlatot szerezhessek. :-((( Házhoz kijáró gyógytornászként dolgozgat. De sajnos ez olyan, mint a kutya vacsorája, bizonytalan. Hol vannak betegei, hol nincsenek. Amikor nála érdeklődnek, sokan kiakadnak milyen sokat kér. Pedig egyáltalán nem, csak hasonlítanák össze egy masszőrrel vagy egy maszek orvossal, aki többszörösét kéri egy elbeszélgetésért. Mert tényleges gyógyítással nem az orvos foglalkozik, hanem a gyógytornász, fizikoterapeuta. A legtöbben nem tudják, nehéz fizikai munkának számít a gyógytornász munka, hiszen legtöbbször nem csupán diktálni kell, hanem bemozgatni a beteg tagjait. Pl. egy száz kilós ember lábát emelgetni nem igen könnyű meló. Ráadásul betegeinek többsége öreg, ill. nagyon öreg, számtalan betegséggel, sokszor szellemileg kissé leépült állapotban. De szerintem égett emberekkel sem sokan dolgoznának...


Jómagam több szakmával rendelkezem, mégsem találok munkát. Sem egyikkel sem másikkal. :-( Naponta 2-5 hirdetésre jelentkezek, havonta 1 interjúra is sikerül eljutnom, de semmi... :-(

A profi tanácsadók szerint 95%-ban ismerősökön keresztül lehet elhelyezkedni, de sajnos úgy látszik Én nem jó embereket ismerek, mert eddig egy sem segített. :-( Bocsánat! Kettő próbálkozott, de az nem passzolt hozzám, ill. tudásomhoz.

Napokban mondta egyik ismerősöm, talpraesettnek kell lenni, oda kell menni személyesen. Ezt mondta a tanácsadó is régebben. Jó duma! Be sem lehet jutni így a vezetőkhöz! Már a portán leráznak! :-( Aki így próbálkozik, azt tolakodónak tartják, és azért nem foglalkoznak vele a legtöbb helyen.


Az én nagy bajom még a hülye angolnyelv! A franc enné meg! Magyar emberként, Magyarországon Én magyar nyelvű munkát szeretnék vállalni! Ez olyan nagy kérés? Amikor az oroszok itt voltak, akkor legalább nem köteleztek senkit arra, hogy itthon oroszul beszéljen egy átlagos munkahelyen.

Nejem perfekt franciából, tud latinul, kicsit oroszul, erre őt is evvel basz...gatták nemrég. Miért nem tud angolul? Kérdezte is, talán jön az Angol beteg? :-) /jó poén, hiszen az angol beteg, tulajdonképp magyar volt :-)) /

2013. febr. 13. 10:28
 10/15 anonim ***** válasza:
Én is pont így vok ezekkel :( portánál tovább nem jutottam évekkel ezelőtt sem, így ezt kihagyom, ezzel faterom bsztat mindig h vigyem szem-en, csak sok hirdetésben nincs is cégnév, cím meg ilyenek, csak pl h borkereskedelmi cég adminisztrativ munkatársat keres és sok sok ilyen, így honnan tudjam hogy melyik cég? hol van pontosan? hogy menjek oda? mindenhol csak e mail cím van. Am is azért van e mail h ott jelentkezzünk. Tapasztalat nélkül nem kellek sehova, már nem tudnak utána támogatásokat felvenni így nem alkalmaznak sehol. Én kb heti max 3-5 helyre tudok önéletrajzot küldeni, mert Egerben élek, és nincs is annyi hirdetés h naponta akár 5 helyre elküldjem jó ha hetente frissitik az ilyen oldalakat. Nekem sehonnan nem írnak vissza, vagy 2 hete egy helyről, irodai munka, több egész alakos fotót kértek :/
2013. febr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!