Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha mindig visszatartom a...

Ha mindig visszatartom a vizeletem és csak az utolsó pillanatba megyek el wc-re annak van vmilyen káros hatása az egészségemre?

Figyelt kérdés
Mondjuk hogy később már nem fogom tudni visszatartani vagy ilyesmi?

2013. febr. 20. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Tudtommal bizonyos fokig a "záróizmok edzése ez", de hallottam már azt is, hogy majd később nem tudod vissza tartani.


De, miért tartogatod az utolsó pillanatig?

2013. febr. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Addig jár a korsó a kútra amíg el nem törik.
2013. febr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak itthon merek wc-re menni de itt is csak akkor ha mindenki a ház túlsó felében van vagy alszik
2013. febr. 20. 21:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez már nem normális. Miért nem mersz elmenni legalább otthon mikor otthon vannak? Más is jár a családban miért pont neked ne lenne szabad?
2013. febr. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha dolgozat kozben, vagy egy fontos megbeszelesen vagy az ugyfelekkel es tartanod kell, az meg OK, de hogy ilyen beteges felelmed legyen attol, hogy idegen helyen hasznald a wc-t az mar nem OK! Sot!


A vizeletben folyamatosan szaporodnak a bakteriumok. Minel tovabb van a pisi a holyagodban, annal tobb bacilus szaporodik el ami fertozeshez vezethet. A fertozes elterjedhet a veseidre es komoly gondot okozhat. De kaphatsz "egyszerubb" hugyholyag gyulladast, hugycso fertozest stb.


Az atlag ember naponta 8 - 10szer megy pisilni. Nagywc-re illene naponta 2szer, de minimum egyszer.


Olyan ember meg nem jott a Foldre, aki ne pisilne/kakilna. Vagyis mindenki csinalja es pont ezert nem kellene ekkora ugyet csinalni belole. Ha neked ilyennemu problemaid vannak, akkor javaslom eloszor keress fel egy pszihologust, mert valami sulyos gatlas van benned, amit a sajat egeszseged erdekeben mielobb fel kell oldani.


Regen (mikor kicsi voltam) en is csak otthon tudtam nagywc-re menni, es ha csond volt, akkor bekapcsoltam a TVt hogy ne hallja senki... Lehettem kb. 8 eves... Azota ez elmult es rajottem, hogy az urites az egyik legtermeszetesebb dolog a vilagon, igy siman leulok pisilni barmelyik baratnom elott (lany vagyok), vagy anyukam elott, vagy ferjem elott, sot mar arra is volt sok alkalom, hogy a termeszet lagy olen konnyitsek magamon.

A ferjem elott (ha ugy adodik) akkor meg kakilni is szoktunk egymas elott (pl. utazas soran csak egy wc van ami egyben van a furdovel, igy amig egyikunk zuhanyzik, a masik intezi a dolgat ;) szerintem ebben nincs semmi megbotrankoztato! Foleg csaladon belul!

2013. febr. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!