Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Általános közérzet

A kérdés

120kg 185cm 29 éves férfi vagyok kicsit elhízva Voltam vérvételen és 3 érték rossz lett. Koleszterin: 5,70 umol/L 0-5,20 GPT: 54 U/L 0-41 GGT: 64 U/L 9-40 ez milyen betegségre utalhat? És mit tegyek hogy a normál értékeket elérhessem?

2009. szept. 29. 11:17  Privát üzenet  

A válaszok

Hát, a 120 kilóra nem azt mondanám, hogy egy kicsit el vagy hízva, hanem hogy nagyon.

Sporolj, mozogj és fogyj le.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2009. szept. 29. 11:21 Privát üzenet

[link]

[link]

[link]

Menj orvoshoz,kapsz gyógyszert,és teljes életmódváltozás,ha akarsz 60 gyertyát a tortádra!!

Nem elcsüggedni kell,hanem csinálni!!!

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2009. szept. 29. 11:42 Privát üzenet
Szia! A vérvételt nem a betegnek, hanem az orvosnak készítik. Ő értékeli az értékeket, ő tudja, miért küldött vérvételre és mi az, amire kíváncsi. Szóval inkább őt kérdezd meg, mert lehet, itt téves válaszokat kapnál, ami esetleg csak megijesztene. Viszont a 120 kg tényleg nem kevés, próbálj meg picit leadni belőle. A diétát szerintem a koleszterin miatt az orvos is javasolni fogja.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2009. szept. 29. 11:44 Privát üzenet
Ezek közül a legrosszabb érték a súlyod. Azon ha vátoztatsz (lefelé), a többi érték is normalizálódni fog. Erre nem kell gyógyszer, mindegyik érték csak picivel van a határ felett.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2009. szept. 29. 12:05 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ mindenkinek.

Elkezdem a sportot és a diétát. A hasamat és az ízletes ételeket nagyon szeretem :) erről lesz a legnehezebb lemondani. Az orvos nem mondott semmit az értékekre, csak annyit hogy " kis diéta kevesebb buli " ezért fordulmam hozzátok! Nem tudtdam , hogy ezek az értékek nagyon rosszak e vagy sem.

meg 1x thx all

# 5/6Időpont 2009. szept. 29. 12:27 Privát üzenet

Így igaz, ha diétázol és fogysz, az értékeid is normalizálódni fognak, mert szerintem még nem olyan vészesek, hogy gyógyszert kéne szedned és még fiatal is vagy.

(eü-s)

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2009. szept. 29. 14:53 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért van az, hogy mikor magyar tanárom bejön órára, akkor sokszor rám mosolyog, tényleg nagyon kedves, de közben mégis határozott férfi, ki lelkem legmélyén nagyon sokat jelent?
23 éves férfi vagyok, és hófehér a bőröm, már próbáltam napozni, de csak lehámlott a bőr, és fehér maradt. Egy ismerősöm a szoláriumot tanácsolta. Attól kaphat a bőröm valami...
Milyen tapasztalatotok van férfi hormon vizsgálatról?
Milyen a koleszterin szinted?
Mi bajom lehet? Anyagcserezavar, vagy májgyulladás? 25éves férfi
50 éves férfi vagyok. Se. Koleszterin 7.16 mmol/l, HDL-1.6, LDL-4.8 mmol/l. Befolyásolja-e a magas koleszterinszintet az, hogy tavasszal vesekővel kezeltek?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Általános közérzet rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!