Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Laktóz intoleranciám van,...

Laktóz intoleranciám van, nagyon sulyos. Tegnap beleszaladtam egy tejfölös főzelékbe. Azonnal bevettem egy szopogatós tablettát, de hasmenésem van. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2013. júl. 10. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Vegyél be hasfogót,pl. Imodiumot. Ezek fertőzéses hasmenéseknél nem ajánlottak,mert a kórokozók toxinjai felszívódnak a bélfalon keresztül.De nálad nem erről van szó.
2013. júl. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megvárod, amíg elmúlik, mást nem tudsz vele kezdeni. Ne távolodj el a wctől túlzottan
2013. júl. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Gyógyszertárban kérdezd meg nem tudnak-e valamilyen másik terméket javasolni neked a rágótabletta helyett.
2013. júl. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na holnap már 2 hete lesz az eseménynek, és még mindig nem vagyok teljesen jól. A hétvégémet is tönkretette a hasmenés. A patikus azt mondta, hogy ki kell várni a végét, nincs mit tenni. A normaflórt csak a antibiotikum után kell szedni, mert az viszi a jó baktériumokat is. Ennek csak idő kell. De könyörgöm mennyi?
2013. júl. 22. 10:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Vettél be Imodiumot?

A hasfogók fokozzák a belekben a vízvisszaszívást,így csökkentik a hasmenést. Ez fertőzéses betegségeknél tilos,de ebben az esetben szabad.

2013. júl. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azonnal menj el orvoshoz, a hasmenés szép lassan kiszáradáshoz fog vezetni! Ezzel nem szabad játszani! Ne vény nélkül kapható gyógyszereket szedj be, mert laktóz intolerancia esetén nem nagyon használnak... azzal, hogy tejfölöset ettél szépen megterhelted az emésztő rendszeredet, az orvosok tudnak speciális gyógyszert adni, ami megállítja a hasmenést! Ne magad próbáld kikúrálni, ha 2 hét alatt nem ment!! IRÁNY AZ ORVOS!!
2013. júl. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Most jöttem meg az orvostól és hobiot-pluszt kaptam. Már be is vettem egyet, és itthon olvastam rá, hogy tejet tartalmazhat. Most akkor ez is laktózos? Százan megnézték a partkában is az orvos is, hogy nem tartalmaz laktózt. Erre a gépen azt olvasom, hogy tejet tartalmazhat. Felhivtam a patikát, és azt mondták vegyem be nyugodtan, az nem laktóz. Na most várom a hatást.
2013. júl. 22. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!