Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Okozhat hőemelkedést egy...

Okozhat hőemelkedést egy enyhébb gyomorrontás és hasmenés?

Figyelt kérdés

Valószínűleg túl sok almát és külön almahéjat ettem a napokban. (Más táplálékra nem tudok gyanakodni.)

Bár konkrétan nem fájt se a gyomrom se a hasam. Csak amikor volt 1-2 hasmenés féle, akkor éreztem, hogy majd elájulok. Amúgy semmi.

Csak némi hőemelkedés, 37,3 fok.


Ez a hőemelkedés a fentiek miatt lehet? Vagy más állhat a háttérben?



2013. aug. 2. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Almától nem lehet. (Még akkor se, ha sok a rost benne.) Enyhe hasmenés 1-szer még oké, többször nem, és hőemelkedés sem.

Valami vírus lehet, vagy esetleg valami mást ettél, ami nem volt friss. Vagy ha mosatlan volt az alma, úgy még elképzelhető.

2013. aug. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Okozhat, a gyomorrontás és a vírusos gyomorhurut is. Alma elvileg nem, de ha a héja valamilyen vegyszert tartalmazott, akkor az is, bár más ételtől is lehetett, vagy elkaptad a vírust, ami szintén hányást és hasmenést okozhat, valamint hőemelkedést is.
2013. aug. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tökéletesen vegyszermentes alma. Mosva volt. És azért gondoltam erre, mert valóban sokat ettem a héjából. Kb. 1 egész alma és úgy 30-nak a héja. (Befőzés volt... :-))


Régebben is ettem már ennyi héjat, és még nem volt bajom tőle, körtétől igen. De más gyanúsat, romlottat, nem ettem.

Még kisállatokkal foglalkoztam, talán nem mostam jól kezet?!


Ja, esetleg egy rózsatövis bőrben maradt pici vége lehet ludas? Ha az nem jön ki egészében és úgy 2 napig fájós, picit duzzadt (de nem gyulladt, csak piros), az csinálhat hőemelkedést? Hasmenést gondolom azért csak nem. Lehet két külön dolog a kettő. :-)


Meg nem halok bizonyára, de jó lenne rájönnöm mi lehet, hogy ne alakítsak újra ilyet, mert nem kellemes. :-)

2013. aug. 2. 15:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Atyaég, 3O alma héja? Nos, az okozhat jó kis gyomorrontást, és gyomorrontás esetén is lehet hőemelkedés. A tüske is okozhat lázat is, és ha nem tudtad kiszedni, akkor nem ártana vele elmenni a sebészetre, mert elfertőződhet.
2013. aug. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!