Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tesznek, ha a szövettanon...

Mit tesznek, ha a szövettanon kiderül, hogy kóros az anyajegy?

Figyelt kérdés

Van egy nagy, kidudorodó anyajegyem. Már pici korom óta. Eddigi vizsgálatok során nem találtak vele semmit, ha akarom, levetethetem, mondták.

(Egyébként állítólag nem egészséges a szabálytalan formájú, pedig ez az, soha nem is volt se kerek, se ovális.)

Most fogok majd menni vele vizsgálatra.

Ami izgat, hogy konkrétan a színe a barna egy vöröses vagy rózsaszínes árnyalata, tehát nem "tiszta" barna.


Nem szeretnék egy csomó rákvizsgálatot, CT-ket, MR-eket, nem bírnám ki idegekkel... Nem tudnék végigcsinálni így egy félévet az egyetemen, pedig nem tehetem meg, hogy passziváljak... illetve baromira nem jönne jól.


2013. aug. 13. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Szurkolok neked,hogy ne legyen semmi problémád!Mondd el az aggályaidat a dokinak..stb.

Szerintem amúgy lehet,hogy valóban lekéne vetetned,és akkor 100%,hogy nem lesz baj.

Hajrá és sok szerencsét,egészséget kívánok!

2013. aug. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megnézi a börgyógyâsz dermatoszkóppal, ha gyanús, akkor a sebész kivágja. Utána megnézik szövettanon, de akkor már mindegy, túl vagy rajta. Utókezelés csak akkor kell, ha nagy volt a baj.
2013. aug. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ha pozitív lesz a szövettan, akkor MR meg CT vizsgálatok?

Mert úgy tudom, korán ad tüdő, csont stb áttétet. Azt máshogy nem lehet vizsgálni, nem?

2013. aug. 13. 22:18
 4/6 anonim ***** válasza:
CT, PET CT, MR. Ezekkel vizsgálják. Ha pozitív a szövettan, megműtenek, CT vagy valami képalkotó vizsgálat és kemoterápia. Ha negatív, akkor hazamész, örülsz...
2013. aug. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jó ég :(
2013. aug. 13. 23:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos így megy, de nem jelenti azt, hogy nálad is baj lenne. Várd meg a szövettant. Azért mondom, hogy mi az eljárás, mert benne vagyok és voltam. 38 éves vagyok és 3 év alatt másodszor is rákbeteg lettem. Jó 2 hónapja ért véget a kemoterápiám, igaz nem bőrgyógyászati daganatom volt, hanem urológiai és ágyéki nyirokcsomóban kiújult. Ha van esetleg áttét azt nem is műtik csak kemózzák, azt vagy jó lesz vagy nem.
2013. aug. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!