Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van aki szed Paroxat nevű...

Van aki szed Paroxat nevű gyógyszert? Okoz valami mellékhatást?

Figyelt kérdés
20éve vagyok pánikbeteg,szorongós...eddig nem voltam hajlandó antidepresszánst szedni,félek hogy rosszul leszek tőle,de most már azt mondta az orvos,hogy muszáj mert a xanax nem elég,hozzászoktam.Segitsetek,félek bevenni a Paroxatot
2009. okt. 28. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Én sok emberrel beszéltem, aki azt mondta hogy bánja, hogy bevett bármilyen pszichiátriai szert. Mert csak rosszabb lett. ÉS a mellékhatásokm is sok-sok esetben mutatkoztak.
2009. okt. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én találtam egy elég érdekes olvasmányt:

[link]

2009. okt. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Minden antidepresszánsnak vannak mellékhatásai, de ez nem jelenti azt, hogy ezek jelentkezni is fognak. Ha komoly pánikbeteg vagy, akkor sajnos nem úszod meg a gyógyszerszedést, de nyugodj meg, az esetek nagy részében nem árt, hanem a használ a gyógyszer. A Xanak sem jobb.. Egyébként én szedtem ezt nem voltak különösebb mellékhatásai.
2009. okt. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
26%
Én két éve szedem,semmilyen mellékhatása nincs.
2009. okt. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%

Ha 20 éve vagy pánikbeteg, tudod mi a rosszullét.

Mit veszíthetsz?

Az antidepók tartós mellékhatása amúgy sem a rosszullét, hanem egyebek. Ha ebből bejön az, hogy pl izzadós leszel, vagy időnként fáj a fejed, vagy mit tudom én, még ezek is sokkal jobbak, mint a pánikroham. Arra viszont számíts, hogy szinte mindenkinél és mindegyiknél az első 5-10 nap körül még ront is a helyzeten, nem a mellékhatásaival, hanem az eddigi állapot szorozva kettővel :(, termelni kell mellette rendesen a xanaxot és ezzel átvészelni. Tipikus hibák (ők szokták megbánni):

1. Fenti miatt 1-2 hát után leteszi

2. Tünetmentes lesz, de utána nem szedi még elég ideig, leteszi és ez visszaüt

3. Elég ideig szedi, de nem fokozatosan építi le, az is visszaüt.

4. A vele párhuzamosan szedett nyugtatót teszi le túl korán vagy túl gyorsan, vagy egyáltalán nem is szed.

5. Alul van dozírozva: mellékhatás van, hatás nincs.

6. Tényleg igen peches volt és nem bírja a mellékhatást, de másikat ezután már nem mer kipróbálni.

2009. okt. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
17%

Még valami. Én Serliftet szedek. Mellékhatás: szívdobogásérzés 2-3 hétig elmúlt, mozgáskényszer (nem tudok nyugton ülni), enyhe libidócsökkenés, más nincs. Na és a 6.napon egy dupla pánikroham (amire ráadásul nem dobtam elég frontint) ez viszont nem mellékhatás, hanem hatás (nézőpont kérdése). 7-10. nap gyengeség a köbön, betegszabi nélkül nem is ment.

4 hét végén vagyok, sokkal jobb. Szorongás még van időnként, de nem a rosszullétes, hanem az olyan sima izgulós, mint másnak (mint pl fogorvos előtt), csak az a bibi, hogy nem a fogorvosi váróban ülök, hanem mondjuk az irodában, de a lényeg, hogy elviselhető. A frontin (ua mint a xanax 4*0,25) az antidepot most kéne emelnem. Teljes tünetmentességet kell elérni, onnantól szedni még jó fél évig.

2009. okt. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne törődj a mellékhatásokkal, az csak ront a helyzeten! Minden gyógyszernek vannak drasztikus mellékhatásai, ám ezek nagyon ritkák. Bizz az orvosban! Viszont arra készülj fel, hogy az első 5-10 napban rontani fog az állapotodon. Én tudom mert én is toltam.(Bár nem vagyok a gyógyszerezés híve.) Sok szerencsét, és jobbulást!
2010. ápr. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!