Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hallotta valaki, hogy az...

Hallotta valaki, hogy az energiatakarékos izzók növelik a bőrrák kockázatát?

Figyelt kérdés

Főleg, ha bőrhöz közel használják (pl. olvasólámpa).

Nem egy országban már javasolták a lakosságnak, hogy ne használjon ilyeneket, nálunk meg most szüntették meg a hagyományos izzók gyártását...


2009. nov. 9. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem. Arról hallottam, hogy ha nagyon közel van hozzád, akkor vigyázni kell, mert nagy az elektromágneses sugárzás. Bőrgyulladást, miegymást okozhat, meg zavarja az elektromos készülékeket. De rákkal kapcsolatban még nem láttam hiteles tanulmányt. Arról nem is beszélve, hogy egy mostani (nem egy 4-5 éves) energiatakarékos égő nem bocsát ki több sugárzást, mint mondjuk egy laptop.

Ha a plafonon van a lámpa, nem kell aggódnod, biztos távolságban vagy az esetleges sugárzástól. Olvasólámpákba meg ha zavar, akkor használj más világítótestet! Egyrészt 100 watt alatt még jó ideig lehet kapni égőket, egy olvasólámpába meg bőven elég 25 watt. Vagy használj halogén izzót! Vagy LED-égőt. A halogén izzónak ráadásul nagyon hasonlít a fénye a normál izzókéra.

2009. nov. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A káros napsugárzás is növeli az esélyét, mégsem tiltják be a napozást.
2009. nov. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tudtommal az energiatakarékos izzóknak nincs UV-B sugárzásuk, szóval, nem igaz.
2009. nov. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Pont most hallottam én is hogy nem szabad közel lenni hozzá

én 30 cm-t hallottam...


de hogy a fénye a lényeg vagy egyáltalán az izzótól azt nem tudom...

2010. jan. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!