Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek túlhajszoltság ellen?

Mit tegyek túlhajszoltság ellen?

Figyelt kérdés

A nyarat (is) végigtanultam, az őszt is, előrehozott matek érettségim volt, német nyelvvizsga, aztán ma tudtam le a magyar OKTV-t, holnap lesz az angol. És így most egy kis időre vége a külön tanulásnak, de tavasszal felsőfokú angol nyelvvizsga + ugye a kötelező érettségi mindenből (töri, biosz, magyar és angol emelt), és már arra is erősen készítenek minket.

Rettenetesen keveset pihenek, mert emellett vezetek egy cikkes weboldalt (nem ilyen divattipes, szépségápolási hülyeségre kell gondolni; történelmi cikkek, híres gyilkosságok, hírességek bemutatása (akik le is tettek valamit az asztalra), tudomány témák stb.), valamint regényt írok (már a másodikat), igyekszem rendszeresen sportolni (bár ez egyre ritkábban sikerül) , rengeteget olvasok stb.

És a szervezetem egy jó ideje jelzi, hogy már nem bírja sokáig; az utóbbi egy héten hőemelkedésem volt, a fejem... már nem is tudom mióta folyamatosan fáj. Néha szédülés és már gyakran abszolút nem fog az agyam. Mit tehetnék ellene? Az, hogy pihenjek egy hetet, most nagyon nem fog menni. Az idegeskedést-stresszelést nagyjából már a minimumra csökkentettem, így az már nem dob rá pluszba, de így se rózsás a helyzet. :)

Mit tudnék tenni? Meditáció/jóga? Vagy esetleg valami gyógyteát tudtok ajánlani? Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, lassan kezdek teljesen kétségbeesni, hogy mi lesz így velem tavaszig... :)


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2013. nov. 11. 20:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Fejfájás, hőemelkedés utalhat kiszáradásra is, és a fentebb leírt dolgokból nekem egyenesen következne, hogy nem juttatsz be megfelelő mennyiségben folyadékot.... szóval kezdjük ezzel: folyadék pótlás ( ami nem cukrozott sz*rok legyenek, hanem víz, vagy tea, ásványvíz stb).


A tartós stressz megnöveli a szervezet ásványi, és vitamin szükségletét, így ezeket sem ártana pótolnod. Én amikor hasonló cipőben jártam, akkor minimum napi 1000 mg C-vitamint vittem be, és általánosan mindenből vittem be, multivitamin formájában (természetesen emellett szükséges volt a gyümölcs+zöldség evése is).



Aludni, aludni kell, ez ellen nincs más trükk. Annyit tehetsz, hogy próbálsz napközben, lehetőleg 16 óra előtt kicsit pihenni, kicsit szunyókálni, de nem órákat aludni, hanem maximum 30 percet, szóval elbóbiskolás, szunyókálás, amolyan "agyi rendszer" újra indítást csinálsz. :)


Próbálj a napi rendszeredhez szorosan igazodni, azaz mindennek legyen rendje.


Illetve jó stressz csökkentő módszer az önkielégítés is, így ezt is csinálhatod, persze nem kell túlzásba vinni.

A kakaó is jó csökkenti, illetve különböző aszalványokkal is csodákat tehetsz a kedveddel.

A napodat kezdhetnéd egy kis kanál mézzel, ezzel be is indítanád az agyadat, hiszen gyorsan felszívódik, ezenfelül még vizsgák, vagy olyan szituációk előtt, ahol az eszedet kell használnod, fogyaszthatnál krumplicukrot. Ez volt a genetika tanárom nagy aduásza, ezzel jött nekünk mindig vizsgaidőszakban.


A zene is segíthet, akár éjszaka erre el is aludhatnál pl.: egy kis klasszikusokra, vagy amire te lenyugszol... hát így hirtelen ennyit tudtam mondani.


Még annyit, hogy rendszerezd a tanulni valóakat, azaz ott is legyen egy rendszer, egy szisztéma, ami alapján haladsz. Legyen ütemterved, legyen rendszered, hiszen a rendszer a lelke mindennek tudod. :)

2013. nov. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Rengeteget iszom, napi 2-3 liter víz biztosan megvan, régebben teákat is ittam, akkor ezt is bevezetem most - esetleg egy kis csalántea formájában. :)

Vitaminokat szednék, ha nem menne ki minden reggel a fejemből, de most már kiragasztom valahova, hogy ne felejtsem el őket. Akkor C vitamit fogok, valamint úgy hallottam, hogy a magnézium is hasznos ilyenkor.

A délutáni alvással sajnos az a baj, hogy akár 15-30 percet, akár 2 órát alszom, mindig fáradtabb vagyok utána. :/

Az esti zenehallgatás körülbelül három-négy éve része az életemnek, de akkor ezentúl megpróbálok ügyelni arra, hogy nyugodtabb zenéket hallgassak. :)

A rendszerezés nagyjából megvan, csak amikor mondjuk 2 óra tanulás után se emlékszem semmire a tananyagból az kétségbeejtő... :)

Még egyszer köszönöm a választ és a tanácsokat!

2013. nov. 11. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!