Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Több hónapja váladék van...

Több hónapja váladék van letapadva a torkomban, hogyan szüntethetném meg a problémát?

Figyelt kérdés

egy influenza betegségem óta ez a helyzet áll fenn, se köptető semmi sem segít rajta. Miért van ez?

Mit ajánlotok?



2013. nov. 11. 23:32
 1/6 A kérdező kommentje:
(az orvosom nem tudott rá mit mondani!)
2013. nov. 11. 23:33
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Szakorvoshoz kell fordulni, gégészetre menni ahol kenetet vesznek, valószínűleg egy nem rendesen kikezelt betegség szövődménye. A gégészeten a kenetvétel után tudnak pontosabbat mondani, valószínűleg kapsz újabb gyógyszert, aztán megint tenyésztés, míg helyre nem jön.
2013. nov. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2013. nov. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
23.40 köszi a választ! bocsi ,nem tudom ki pontozott le
2013. nov. 12. 11:29
 5/6 anonim ***** válasza:
orvostanhallgató vagyok, sajnos ez gyakori tünet,egy tipikus fül-orr-gégészeti vizsgálat sem tudja mindig kimutatni az probléma okát,szerintem nem ártana elmenned egy orrmelléküreg-ct-re,mivel lehet h mélyen letapadt,letokolt váladék van vmelyik területen,amit sajnos enélkül a vizsgálat nélkül még a fül-orr-gégész sem tud megállapítani,lehet h orrsövényferdülésed van és az orrváladék nem tud eltávozni,ezért pangás alakul kis és lefolyik a torkodba,a garatodba,ami rekedtséget okoz,és feljövő váladékot,nem feltétlenül szövődmény ez,mint ahogy írtad,h egy influenza miatt alakult ki,ennek a kezdete egészen véletlenül is lehet,pont akkor kezdődött és azért gondolod azt,h ez azóta áll fenn,illetve amiatt van,az sincs kizárva,h a típusú refluxod van(nyelőcsőbetegség),ilyenkor a gyomor savas tartalma a nyelőcsőbe kerül,ami a garatnál halmozódik fel és ez is rekedtséget okoz,illetve váladékként érzékeled,amit ki kell köpnöd,ha esetleg orrsövényferdülésed van,akkor semmilyen köptető nem használ,csak műtéttel lehet korrigálni a betegséget,de nem kell megijedni,ez nem egy komoly műtét:),,,azt javaslom,h csináltass orrendoszkópiás vizsgálatot is ugyanis nem elég csak az orrba belenézni,allergiás nátha szintén okozhat ilyen tünetet,tehát egy allergiavizsgálat sem ártana,h ezt is ki tudd zárni,az orrmelléküregröntgen pedig fényt derít az arc-és orrmelléküregek gyulladására(mert ez a kettő is fennálhat),amit ajánlok az a Solmucol,illetve az ACC 611 mg-os granulátum,ezek segítik elfolyósítani a sűrű váladékot(ezeket vény nélkül beszerezheted),valamint még segíthet a Mucoangin is(ez leginkább ingerköhögés esetén használ),,,ha refluxod lenne,akkor pedig a PPI csoportba tartozó gyógyszereket ajánlom,,,de egyébként gargalizálhatsz meleg sós vízzel,vagy végezz inhalálást kamillagőzzel,,,ha még van vmi kérdésed,akkor írj nyugodtan,szívesen segítek:)) remélem,h minél hamarabb megoldódik a problémád:)
2013. nov. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
azelőző vagyok,,bocsi,elírtam ACC 600 mg,nem pedig 611mg
2013. nov. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!