Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szobakerékpározás közben...

Szobakerékpározás közben leesik a vérnyomásom, szédülök. Pulzusos sem emelkedik igazán. Mi lehet a gond? Fogyasztok elég folyadékot. Köszönöm a segítséget.

Figyelt kérdés
2013. nov. 15. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor ez a gond nem csak szobakerékpározásnál jelentkezik, hanem más intenzívebb mozgásnál is. Ez nem jó jel. Látogasd meg a háziorvosodat. A pulzusszámnak ( és a vérnyomásnak is) követnie kell a fizikai mozgásmennyiséget.
2013. nov. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Meglátogattam, voltam kardiológián, vissza lettem rendelve, de csak sima ekg-t csinált. Háziorvos terhelésest akart. Decemberben megyek kontrollra vissza. amúgy csak mitrális prolapszusom van, szedek rá gyógyszert, de ezt akkor sem értem:(
2013. nov. 15. 21:11
 3/8 A kérdező kommentje:
Mellette kékülnek a körmeim is, emiatt meg angiológiára kell mennem.
2013. nov. 15. 21:12
 4/8 anonim ***** válasza:
A léped megvan?
2013. nov. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Persze, hogy megvan:O
2013. nov. 15. 22:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha mitralis prolapsus-od van akkor pont, hogy magasabbnak kéne lennie a pulzusodnak, elvileg. Nem a gyógyszertől van ez amit szedsz rá? Mert ilyen jellegű problémára béta-blokkolókat szoktak felírni és az jelentősen vissza nyomja a pulzust.
2013. nov. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezen már én is golndolkoztam, fél szem bogyót szedek rá. Magas pulzusra lett felírva, mert mindig 100 felett volt.Most nagyjából jól beállította a pulzusom.
2013. nov. 18. 08:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó kommentelő vagyok.

Nekem is ilyen problémám van és nekem Betaloc-ot írt fel az orvos, abból is a 10mg-ot, és csak felet szedek. Bár belém akart erőltetni ennél sokkal erősabb gyógyszert is amit egy napig szedtem, de 50-re vitte le a pulzusom.. hiába sétáltam, futottam nem akart feljebb menni.A másik orvos pedig azt mondta, hogy mozgás hatására azaz egészséges, ha pár értéket mégis csak emelkedik a pulzus. Tehát én a Betaloc-nál maradtam, így nyugalmi helyzetben 65, sport hatására pedig ugyanúgy felmegy 100-110 de érezhetően "nyugodtabban" ver és nem csak úgy kalapál ész nélkül. Hozzáteszem, hogy gyógyszer szedés előtt, futás közben felment akár 200-ra is. De persze,az a lényeg, hogy neked hogyan kényelmes! A lényeg, hogy ne terhelje túl magát a szív. :)

2013. nov. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!