Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy nyugtassam le magam?

Hogy nyugtassam le magam?

Figyelt kérdés
Gyakran nagyon ideges és feszült vagyok, és minden különösebb ok nélkül elsírom magam, vagy kiabálok másokkal. És ilyenkor nem tudok semmi értelmesre koncentrálni, bárhogy próbálok. 18L
2009. nov. 21. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre már azt sem lehet mondani, hogy kamaszkor... Nem idén érettségizel véletlenül? Lehet idegileg kimerültél. Mióta van ez?
2009. nov. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen időszakom. Kaptam nyugtatót, még inkább idegbeteg voltam. Idővel elmúlik, csak kitartás kell a körülötted lévőknek. Te meg gondolj megnyugtató dolgokra! Kitartás!


16/L

2009. nov. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy kicsit mindig ilyen voltam, de az elmúlt fél évben szinte teljesen kifordultam önmagamból. De idén érettségizem, és az a gond, hogy amikor ilyen a kedvem, tanulni sem tudok. Viszont olyan távolinak tűnik még, nem hiszem, hogy emiatt lennék ideges. De ha emiatt is vagyok, mit tudok ellene tenni?
2009. nov. 21. 20:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Pedig messze van még az érettségi, nem kéne már ilyen korán megkattani (saját tapasztalat:) )Ha van valami konrét oka, valami történt veled fév évvel ezelőtt, próbáld kibezsélni magadból, látogasd meg az iskolapszichológust is nyugodtan, lehet ő többet tudna tenni érted. Nyugtatót semmiképp ne szedj, az nem megoldás! Ha rád jön az idegesség, próbálj meg nyugató zenét hallgatni, valami nyugató teát inni esetleg vagy lehet az is segítene, ha valamit sportolnál és kiadnád a fölösleges energiát.
2009. nov. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, 1. voltam :) De ha gondolod, írd le, ha történt valami konkrét, ami miatt ilyen a mostani idegállapotod.
2009. nov. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tanulj meg relaxálni, vagy próbálj meg jógázni.

Ha nem segít, egy jó baráttal vagy pszichológussal lehet a problémákról beszélgetni, sokszor az is segít.

Ha kémiai probléma van (az agyban, pl csökkent szerotonin szint), segíthetnek: a sok mozgás, csoki, vagy a gyógyszerek. Imádják szedetni az antidepresszánsokat, ezek viszont elég rossz mellékhatással szolgálnak (anergia, libidócsökkenés, aluszékonyság, stb..), szóval inkább előbb olyanok, mint orbáncfű, vagy ha hiszel a homeopátiában, Sedatif PC. A Xanax-ot is előszeretettel vágják a beteghez, de attól is igencsak álmos leszel, nehéz beállítani az adagját.

Ha van rá mód, a gyógyszereket hagyd legutolsó lehetőségnek.

2009. nov. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!