Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Előfordult már hogy elájultál...

Előfordult már hogy elájultál nyilvános helyen? (pl. egy koncerten, szórakozóhelyen vagy akár iskolában? )

Figyelt kérdés
20/L vagyok. Alacsony a vérnyomásom és emiatt néha előfordul velem ilyesmi, de minden alkalommal annyira megvisel amikor idegenek között, vagy nyilvános helyen történik. :(

2013. dec. 8. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
egyszer voltam rosszul vonaton,szédültem mozgott velem a világ,nagy nehezen kibírtam aztán hazamentem a pályaudvarról,és így suliba se mentem az nap:/ 20/F
2013. dec. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Igen :( A Parlamentben..., buszon, de ott épp az utolsó pillanatban kaptak el, boltban sorban állás közben. Nagyon rossz, mert az emberek többsége nem is tudja, hogy mit kell egy ájult beteggel csinálni és állandóan a mentőt akarják kihivni :) Leizzadsz, remegsz, elfehéredsz, egyszer azért nem jött oda hozzám senki segiteni, mert azt hitték, hogy részeg vagyok, mivel nem volt stabil a járásom mielőtt lefeküdtem volna a földre.

Hiába eszek, iszok rendesen, a sok állás, levegőhiány, tömeg nagyon megvisel és hipphopp leesik a vérnyomásom. Ez már csak ilyen.

22/L

2013. dec. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Arnold901005 ***** válasza:
Kórházban történt, szóval pont jó kezekben voltam. :D ...de az oka nem vicces. :/ Anyu haldoklott és annyira stresszeltem, hogy rosszul lettem és ez okozta az ájulást. Korábban is ájultam már el, az a suliban történt, mert baleseteztem a torna órán. :P
2013. dec. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt velem is. Pont egy pesti szórakozó helyen, hirtelen éreztem, hogy elfogok ájulni, gyorsan szóltam az egyik haveromnak aki már kb a kezébe vitt ki alig láttam. A kidobók meg azt hitték be vagyok drogozva tehát eszük ágában sem lett volna segíteni..... Az emberekkel ez a probléma, hogy valóban nem tudják, hogy mit tegyenek egy ilyen helyzetben, ezért jobbnak látják kimaradni és nem segíteni senkin. Én viszont mivel már megtapasztaltam párszor, hogy milyen az amikor kicsit elvárnád, hogy mások segítsenek vagy empatikusabbak legyenek veled, így én akin csak lehet segítek, ha látom, hogy baj van. Soha nem tudok elmenni egy elájult vagy éppen segítségért kiáltó ember mellett az utcán. Még egy részeg fiatal mellett sem aki látom, hogy egyedül fekszik valahol. Szinte kötelességemnek érzem, hogy segítsek neki. És pedig csak 22 éves vagyok és lány. Szerintem mindenkinek hasonlóképpen kellene gondolkoznia és kevesebb emberrel történne baj...
2013. dec. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Általános ballagáson :/ Akkor fordult elő velem először, mondjuk okosak voltak a szervezők, 35 fokban, a tűző napon álljanak a ballagók...kezdtem szédülni és foltokat látni, majd az előttem álló lány hátrafordult, majd elég ijesztő arcot vágott (nem nézhettem ki túl jól), aztán zutty hátra, de elkaptak.

Volt még egy alkalom, 3 anyajegyemet szedték le és az érzéstelenítő mellékhatása csak a buszmegállóban jött ki (ez is 35-40 fokban történt).

Na, az szörnyű volt...sípolt a fülem, foltokat láttam, hányingerem volt, minden zaj távolinak tűnt. Fel tudtam szállni a buszra és egy idősebb néni adott egy kis vizet, attól jobban lettem, kibírtam hazáig. Ha nem segít, fix, h elájulok.


21/F

2013. dec. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

igen.Iskolában a március 15.-e ünnepségen. elég rossz volt. a legjobb barátnőm szólt az osztályfőnöknek és mivel először ájultam el ijesztő volt! mindenki kérdezte hogy jól vagyok-e?

a második : biciklivel mentünk ki lovagolni. lovaglás után mikor még toltam az biciklimet akkor szóltam Apának hogy rosszul vagyok, erre ő szólt Anyának és eljöttek értem kocsival! nah,szal peches vagyok

és


12,5/L

2013. dec. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Suliban (kétszer is), kórházban, utcán, itthon, templomban, vagyis elég sok helyen. Aztán még pánikbeteg sem vagyok, csak simán összejöttek a dolgok. :)
2013. dec. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Iskolában ünnepélyen is. De az hagyján karácsonykor egy zsúfolt bevásárló központban. Egy vad idegen férfi vitt ki az ölébe és raktak ki széket a bejárat elé. Kb. 500 ember ha látott. :(
2014. máj. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!