Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet, hogy depressziós...

Lehet, hogy depressziós vagyok/leszek? (böv lent)?

Figyelt kérdés
Mindig rossz kedvem van, szomorú vagyok. Ha valamitől jó kedvem lesz, nemsokára újra szomorú leszek. Suliba utál mindenki, piszkálnak, megbántanak szóval/tettel. Nem tudom mit tettem, hogy így bánnak velem, próbálok kijönni velük, de lehetetlennek látom. Rengetegszer gondolkodtam öngyilkosságon, már egyszer-kétszer vágdostam is magam. Tudom, ez nem megoldás a problémáimra. Furcsán hangzik, de ezzel a fájdalommal, levezetem a többi fájdalmamat is. Itthon sokan veszekszenek velem, (úgy érzem) mindenért én vagyok a hibás. Este nem tudok el aludni, azon gondolkodom mindig, miért ilyen az életem, jobb lenne eltűnni. Ja, és van ez a hobbi dolog, hogy "keress egy hobbit és minden jobb lesz" ... Van hobbim! Rappelek. Rímekbe foglalom a fájdalmat, a dühöt, a keserűséget. Néha így jobb, ha ki tudom adni magamból a dolgokat. Már tényleg ott tartok, hogy öngyilkosság, halál, jobb lenne mindenkinek nélkülem stb stb. Jó, tudom szeretteimnek, családomnak nem. Bár ki tudja... Valaki segítsen, mit megyek? Megbolondulok lassan...

2014. jan. 16. 18:18
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja, és 15/L
2014. jan. 16. 18:20
 2/19 anonim ***** válasza:
37%
Tudom hogy egyeseknek ez furcsán hangzik, de nekem ugyan ilyen helyzetben az Istenben való hit segített :)) amúgy figyelj :írj egy olyan szöveget amiben azt írod le hogy mi minden jó s szép az életedben!! Én is szoktam írogatni! Csak pozitívan!
2014. jan. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ez nem hülyeség.:) Írok, hátha tényleg segít... Istenben való hit? Ez olyan, hogy higyem el, hogy Istennek tervei vannak velem. Legalábbis én így hallottam... Van, mikor elgondolkodom rajta, hogy akar velem valamit. DE MIT?! Hogy szenvedjek?:/
2014. jan. 16. 18:28
 4/19 anonim ***** válasza:

off.

mindamellett, hogy nem akarom a gy.k. hozzászólókat bántani,

az ilyen "keress egy hobbit és minden jobb lesz" minőségű hozzászólások

eléggé idegesítőek tudnak lenni,

függetlenül attól, hogy valószínűleg a jószándék vezérli a hozzászólót.

a jószándék nem elég, ha ahhoz nem tartozik elég értelem és élet-tapasztalat.


hogy a konkrét kérdésre is reagáljak...

a nagy művészek és a kiemelkedő művészi alkotások mögött

gyakran sanyarú élet húzódik meg, sőt,

egyes vélemények szerint, ok-okozati összefüggésben állnak.

ahogy a népdalban halljuk:


aki dudás akar lenni,

pokolra kell annak menni,

ott kell annak megtanulni,

hogyan kell a dudát fújni.

2014. jan. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
lehet hogy homokos vagy!
2014. jan. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
2.vagyok :) én a hitet abban értem hogy tudom hogy Ő mindig velem van, és nem hagy "elveszni" ! Sokszor mondják hogy Isten mindenkire annyi terhet rak, amennyit elbír, fogd fel úgy hogy ezek szerint elég "erős" vagy:) Hidd el hogy Ő figyel rád, s segít ha hiszed, a rosszból meg valószínűleg tanulsz s jobb lesz így végül :) Én hiszem hogy van, s sokszor a puszta gondolat is segít!És ha belegondolsz, mennyi jó dolog van az életben, amiről el is feledkeztél! Amúgy 14/L
2014. jan. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Egy lány, hogy lehet homokos?:o

2014. jan. 16. 18:50
 8/19 anonim válasza:
Azt nem tudom de szerinted Mikor támad az ufó? Mit akarnak?
2014. jan. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
És akkor miért pont én? Miért nem más? :/ Ezek a kérdések kavarognak a fejembe...
2014. jan. 16. 18:54
 10/19 anonim válasza:
De mi az a 15/L ez egy kód?
2014. jan. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!