Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az ember ha fél egyedül...

Az ember ha fél egyedül aludni, tulajdonképpen mitől fél?

Figyelt kérdés

Gyakran hallom, olvasom, hogy sokan nem szeretnek egyedül aludni. Mostanában ez nálam is előjött (újra). Korán reggel, mikor felkel a férjem, én is felébredek, hallgatom ahogy készülődik, halkan zörög, ez megnyugtat és szépen lassan visszaalszom, nem sok időre, kb. 20-30 percre. Addigra Ő elmegy, és mintha álmomban tudatosulna, hogy egyedül lettem, elkezdek rettegni és ijesztő dolgokat látok. Ilyenkor megpróbálok felébredni, ami szinte kínszenvedéssel megy, nem értem miért, de kiszolgáltatottnak, sebezhetőnek érzem magam, csak mert fogva tart az álom. Majd ahogy végre sikerül "felfeszegetni" a szemhéjaim, nem engedem őket visszaragadni, ilyenkor szédülök, mert húzna vissza, de nem engedem, mert ott állnak lesben a "démonjaim".

Ne hajtsatok el az ezotéria kategóriába, direkt ide írtam, mert tudom, hogy ez nem ritka agyi tevékenység, csak nem tudom a pontos okát. Ha tudnám, biztos tudnék tenni ellene. Alapból nem félős, sokat vagyok egyedül.


2014. jan. 17. 10:08
 1/6 A kérdező kommentje:
"Alapból nem vagyok félős.."
2014. jan. 17. 10:11
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én férfi vagyok, és gyerekkoromban volt nagyon erős félelmem az éjszakától/sötéttől, de csak, ha otthon voltam. Néha nappal is féltem, ha egyedül voltam az egész lakásban.


Az volt az érdekes, hogy kint meg viszonylag bátor voltam, egyedül sétáltam akár éjjel is az erdőben, meg 14 évesen elkezdtem bulizni és balhékba keveredtem. Kb ezidőtájt kezdtem kinőni a gyerekkori félelmet (néha rettegést), amire azt hittem nem létezik gyógyír.


De még ma is néha észreveszem, hogy paradox módon, ha az otthon biztonságában vagyok, vagy a lakásból nézek ki, akkor kicsit gyengébbnek, sebezhetőbbnek érzem magam (bár ez már nem igazán félelem, inkább csak egy érzés). Viszont ha kimegyek, akár csak leviszem a szemetet, minden sokkal jobb, mert az "éjszaka részévé" válok. Ebben már más is megerősített (bár szintén férfi), hogy más is érez így.

2014. jan. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy az ember alapból egy társas, csapatban élő, vadászó, dolgozó lény, aki bizony egyedül sokkal védtelenebb. Az evolúció ezt úgy találta ki, hogy keresse az ember a másik társaságát, mert hiába hisszük magunkat az egyedfejlődés csúcsának, attól még 10 000 évvel ezelőtt a sötétben egyedül a szavannán bizony felhalhatott egy oroszlán. Ha meg egyedül is vagy, akkor nyilván csak téged ehet meg.


A kis genetikánk nem szokott még hozzá, hogy "újabban" a milliós leaszfaltozott városokban nincsenek emberre veszélyes ragadozók.


A sötétben ezért sokan paráznak egyedül, többek között én is, de fogalmam sincs mitől. Az érzékszervek a stressztől kiélesednek, és mindenfélét észrevesznek, amik akár gyanúsak is lehetnének, értsd: minden árnyat kiszesszolsz.


Az, hogy nem tudsz felébredni, az meg szerintem az alvási paralízis egyik formája, ami alapból is ijedséget vált ki az emberből, ha még ehhez hozzájön az egyedül a sötétben érzés, akkor az egész egy evolúciós fullpara lesz, mert nem elég egyedül leni a sötétben, még menekülni sem tudok.


Nekem is szokott ilyen lenni, mikor ébren vagyok de mégsem tudok mozdulni, nagyon rossz.


[link]

2014. jan. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ismerem az alvási paralízist, régebben rendszeresen volt még az előző lakásban. Biztos ott még kevésbé éreztem magam biztonságban. akkor előbb a bénultság jött, majd hozzá a vízió, most fordítva van. Előbb az álom, aztán a nehéz ébredés. Az ilyen álmaimban mindig sötét van kint, holott tudom, hogy a valóságban már világos van. Ma reggel pl. az volt a látomásom, fekszem az ágyban és látom az ablakból, hogy valaki bejön az udvarba és a bejárati ajtó felé tart. Nem akartam megtudni ki az és mit akar, fel akartam ébredni. Ahogy a szememhez nyúltam, hogy felnyissam, nem éreztem a bőrömet ahogy hozzá érek. Ekkor gondolkodtam el ezen, hogy mi játszódik le ilyenkor, mi kapcsol ki az agyunkban, vagy épp mi aktív, hogy ilyeneket észlelünk. Az evolúciós dolog érdekes elmélet a félelemmel kapcsolatban. A génjeinkben biztos hordozunk "emlékeket". A macska meg vadászik, holott semmi szüksége nincs rá, hisz kap enni, mégsem szokott le róla.
2014. jan. 17. 11:24
 5/6 anonim válasza:
Nekem is ilyesmi volt gyerekkoromban, ha addig nem aludtam el, mig a szuleim is elaludtak, akkor utana sehogy sem tudtam. meg nekem mondjuk amugy is folyton ideoda jart az agyam lefekves elott, eleg hebrencs gyerkoc voltam, tehat tulajdonkeppen a stressz is besegitett. Milyen "demonjaid" vannak? Hatha vmivel kapcsolatos, megmagyarazhato oka van
2015. szept. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Régi kérdés, már el is fejeltettem, de köszi, hogy írtál.

Ezek a "démonok" a tipikus alvási pralízissel járó dolgok, tehát érezni valami jelenlétét. Most nem szívesen írok erről, mert közben a férjem elment külföldre dolgozni és jó ideje egyedül alszok. Mostanra megszoktam, de ehhez igencsak át kellett programozni a tudatomat, hogy ne féljek. A programozás egyik fontos része a negatív gondolatok elterelése.

2015. szept. 3. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!