Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem értem. Miért kell diétázni...

Nem értem. Miért kell diétázni ha beteg vagyok? Az orvos mindig ezt mondja de miért? Nem az a lényeg hogy legyen étvágyam és egyek amennyi belém fér, hogy megerősödjek?

Figyelt kérdés
Bár sosincs ezt hozzáteszem, és ilyenkor alig eszem egész nap 2 narancsot, de mégis, érdekel hogy miért mondja ezt?
2009. dec. 4. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
hát hogy kíméld a gyomrodat...azért nem mindegy,pl ha hasmenésed van,vagy ilyesmi,akkor nem a legjobb ötlet fűszereset enni...
2009. dec. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. Mert a "normális" étkezés bizonyos értelemben véve leterheli a szervezetet, és mivel a szervezetednek teljes mértékben a gyógyulásra kellene összpontositania, igy tehermentesited.

2. Lehet, hogy olyan gyógyszereket, vagy injekciót kapsz, amihez szükséges a diéta terápiás kiegészitőként.

3. nemtudom. Miért nem kérdezted meg az orvost?

2009. dec. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mert nemcsak egy bizonyos dolognál mondja, hanem mindig, bármi bajom is van. És nem értem. De köszi nektek
2009. dec. 4. 20:49
 4/7 anonim ***** válasza:
mert a zsiros nehéz ételek nagy energiát igényelnek,és ha a szerevezet azzal van elfoglalva kevésbé küzd a virusaid vagy baktériumaid ellen
2009. dec. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor jó, más háziorvosának is van "becsípődése".

A miénké: "igyál vizet!" Ha mondod:de iszok 2-2,5 litert, akkor azt mondja, "igyál hármat!" :-S

2009. dec. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Aha, kezdem nagyjából érteni. köszi:)
2009. dec. 4. 20:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert ha sokat eszel, az elvonja a szervezeted energiáit a nehéz ételek lebontására, és nem arra koncentrál a tested, hogy legyűrje a betegséget.
2009. dec. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!