Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A folyamatos éjszakai műszak...

A folyamatos éjszakai műszak is annyira kimerítő, és káros, mint ha váltott műszakban a dolgozna az ember?

Figyelt kérdés
2014. febr. 9. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Az kevésbé, de az is elég természetellenes és fárasztó. De ki lehet alakítani legalább egy ritmust, ami fontos az ember életében.
2014. febr. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahogy #1 mondja. Az is egészségtelen, de legalább van benne rendszer, és hozzá tud szokni a szervezet.

A váltott műszakhoz nem tud a szervezet hozzászokni.

2014. febr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is hasonlóképp gondoltam :) ... látom mennyire gyilkos a váltott, anya 4 műszakban dolgozik (4 naponta változik). Én most időlegesen agusztusig akarnék valami melót, és gondolkodtam, ha lenne esély, akkor ezzel próbálkoznék, mint a változóval. Bár még sosem dolgoztam éjszaka.
2014. febr. 9. 17:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha fiatal vagy, és nincs még család, gyerekek, esetleg kert, állatok, akkor simán kibírod. Én a húszas éveimben gyárban dolgoztam 3 napos váltással. (3 nap 6-18, 3 nap pihi, 3 nap 18-6, 3 nap pihi), és kibírtam. :)
2014. febr. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
23 éves vagyok, se gyerek, se család. 12 órákat dolgozom heti 1 (vagy még annyi sem) szabadnappal. Ha éjszakás vagyok, gyakran arra ébredek fel, hogy vérzik az orrom. Tavaly októberben 260 órát dolgoztam, ebből 90 óra éjszaka volt és egész hónapban volt 1 szabadnapom plusz 2 váltónapom. És a főnököm még meglepődött, hogy ráförmedtem, amikor beszólt...
2014. márc. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!