Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fogamzásgátló tabletta és...

Fogamzásgátló tabletta és depresszió? (többi a leírásban)

Figyelt kérdés
1 hete szedem a Belarát és néha olyan levertnek érzem magam, rossz a közérzetem. Mondtam anyumnak és elmondta, hogy ő 3 hónapig szedett fogamzásgátlót és attól lett depressziós, azóta is az (több, mint 20 éve).. Lehet, hogy örököltem? Hagyjam abba a szedését, vagy még várjak vele? 21/L

2014. febr. 25. 12:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Minden gyógyszernek, hormon tartalmú/hatású szernek számtalan mellékhatása van. Egyik mellékhatás maga az a hatás amiért szeded.


De sajnos akármennyire is kényelmesnek tűnnek, nem szabad gyógyszereket szedni.


Depressziónak egyéb, például táplálkozási okai is lehetnek. De a gyógyszerszedés is egy ugyan olyan ok mint a többi táplálkozási kiváltó ok.


Sajnos simán lehet a szertől.

2014. febr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2014. febr. 25. 12:32
 3/13 anonim ***** válasza:
Én elég rövid ideig szedtem fogamzásgátló tablettát mert borzalmasan éreztem magam tőle. Állandóan ideges voltam, feszült.. mindenkivel kiabáltam és rettentő ingadozó lett a hangulatom. Sokszor éreztem magam levertnek, kedvetlennek.. majd utána jött az ellentétje. A környezetemet teljesen kikészítettem vele így abbahagytam. Persze nekem ezek mellett még egy jelentős tünet volt az is, hogy 5x annyit ettem egy nap mint általában, esténként pedig kihánytam az egészet. Az orvos röviden úgy fogalmazott, hogy : Fölösleges erőltetni, ha nem bírja a szervezetem. Azóta sem szedek, de nem is bánom mert rengeteg negatívumot hallok róla.
2014. febr. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mindig is hittem a bölcs orvosokban, csak sajnos kevés ilyen józan orvossal találkozni!
2014. febr. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát akkor szerintem én is abbahagyom ... de ezt egyből abba lehet hagyni? Ha mától mondjuk nem szedem, lesz valami következménye?
2014. febr. 26. 11:13
 6/13 anonim ***** válasza:

A hormonrendszerednek biztos alkalmazkodnia kell majd.


Én beütném a google-ba hogy fogamzásgátló elhagyása. De egyébként igen, abbahagyhatod. Minden komolyabb gyógyszer használata és elhagyása is különböző hatásokkal jár, ettől még muszáj megszabadulni tőlük.

2014. febr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Beírtam a google-be, de azt nem adta ki, hogy azonnal elhagyhatom-e :/ Viszont most már tuti elhagyom, egész este nem tudtam aludni mert folyton arra ébredtem, hogy össze-vissza ver a szívem, nagyokat dobban. Ha egy hét után ezt érzem, mi lenne, ha hónapokig szedném :/
2014. febr. 26. 11:55
 8/13 anonim ***** válasza:

Üdvözöllek a gyógyszermaffia és a betegségipar világában.


.. és te mit gondolsz, mennyi antidepresszánst kell adni a gyerekeinknek, hogy egészséges felnőttek lehessenek..?


(bocsánat, ma már nagyon gyógyszerellenes napom és hangulatom van. ahogy a témába még jobban belemélyedek és többet tudok, az egésztől egyre jobban undorodom. ami mocskosságot elkövetnek LEGITIM módon azt már nem lehet kevesebbel illetni, mint az emberiség elleni bűntény!)

2014. febr. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én tudom, semmi baj, dolgoztam amúgy patikában, mint tanuló a laborban, és ezért én is elég gyógyszerellenes vagyok, csak annyira görcsöl mindig a hasam a "nehéz napjaimon", hogy az kibírhatatlan fájdalom és ezt a fogamzásgátló enyhítené, ezért vetemedtem a szedésére
2014. febr. 26. 12:16
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]


Egy tipp.

Meg mégegy:

'Yin Diao Gong', ez ez Qigong, ugyan mondjuk Magyarországon/nyugaton valahogy az ilyen típusú edzéseknek nincsen még mindig nagy hagyománya, sajnos nem is elérhetőek akárhol de ettől még az embereknek ilyen edzésekre lenne szükségük, nem futkosásra meg fitneszre.

2014. febr. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!