Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 174/104-es a vérnyomásom,...

174/104-es a vérnyomásom, Norvasc 5 mg jó rá? Ez volt 2-3 éve felírva, mostanában nem kellett, de találtam régről, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2014. márc. 10. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Régi gyógyszert ne vegyél be, hanem menj orvoshoz. Majd ő megmondja, hogy most mit szedj!
2014. márc. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy nem járt-e le már a gyógyszer, mert ha igen, akkor nem jó. Gyorssegélynewk jó lehet, mert ez elég magas vérnyomás, de háziorvoshoz is menj el mihamarabb, ezzel nem lehet játszani.
2014. márc. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Holnap tudok menni ( belgyógyászomhoz ). Felhívtam, azt mondta vegyem be nyugodtan, most meg 190/110, nagyon be vagyok parázva, csak 24 éves vagyok, nem kéne ilyen vérnyomás, ráadásul 175 centi és 67 kilós srác, voltam szívultrahangon, ahol minden normális kivéve a bal kamra izomzata van megvastagodva, ami az állandó magasvérnyomás jele. :S
2014. márc. 10. 16:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajna, én is megnyertem a fiatalkori magas vérnyomást, ez genetika. NEM SZABAD ABBAHAGYNI A GYÓGYSZERSZEDÉST. Sajnos a legrosszabb az, amikor időnként ennyire megszalad, a szívnek iszonyú megterhelő, a jól beállított gyógyszer ezeket a kilengéseket visszafogja. Ha az orvosod nem fogott ÁLLANDÓ gyógyszerszedésre az eddigi hasonló tüneteiddel, akkor rohadtul felelőtlen, válts, ne játssz az egészségeddel! Főleg ha a szív izomzatán már látszik a folyamatos súlyos megterhelés.

(Azt nem tudom, hogy ez a Norvasc alkalmas-e folyamatos szedésre vagy csak tűzoltásra van, tehát nem feltétlenül EZT kell majd szedned folyamatosan.)


Én az ebben a pillanatban rendelő orvoshoz vagy ügyeleteshez mennék, ez már bőven ügyeletre való kategória. Ott le is tudják nyomni neked.

2014. márc. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sietek, hogy rendbehozzanak!
2014. márc. 10. 16:43
 6/7 anonim válasza:
Menj Kardiológiára. Most. Ne is válaszolj.
2014. márc. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kivizsgálás kellene kórházi kardiológusnál.
2014. márc. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!