Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet ennyiféle tünet oka a...

Lehet ennyiféle tünet oka a folyadék- és a mozgáshiány?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hónapokban egyre sűrűbben észlelem a hangos bélmozgást, ami egyrészt zavar a koncentrációmban (pl. dolgozatnál), másrészt pedig kínos helyzetet teremt. Eddig azt hittem, hogy ez gyomorkorgás volt, ezért rászoktam arra, hogy minden szünetben eszek egy kicsit - emiatt már étvágytalanságom is lett, ami olykor hányingerré fajult. Amikor kimegyek a mosdóba, egyszer székrekedés, másszor hasmenés fogad.


Tegnap és ma is volt pár óra, amikor nagyon rosszul éreztem magam: elgyengültem, nem volt erőm figyelni és megszólalni, fájt a hasam, erősen vert a szívem, lesápadtam, szédültem és hányingerem volt. Majdnem olyan volt, mint egy pánikroham (amiből kettőn már túl vagyok, ezek szintén az utóbbi hónapokban fordultak elő). A légszomj is mostanában jelentkezik, ami majdhogynem ájulás közeli állapotot eredményez nálam. Ha kimentem a mosdóba, friss levegőre vagy szimplán csak mozogtam, már jobban éreztem magam, de amint leültem, nem foglalt le semmi, máris visszatért ez az állapot.


Nem hinném, hogy valami komoly bajom lenne, mert amint túl lettem a nap nehezén, már szinte semmi bajom nem volt. Amíg emberek voltak mellettem, alig egy-két kinyitott ablak volt a termekben, már a halálomon voltam. És akkor csak még jobban bepánikoltam, amikor a lehetséges szörnyű betegségekre gondoltam, valamint amikor a barátnőim kérdezgették, hogy jól vagyok-e.


Soha nem ittam 1-1,5 l folyadékot egy nap (talán még a felét sem), de ebből eddig nem volt gondom. 3 éve nem sportolok semmit, csak a heti 5 tesin, azelőtt pedig pluszban mentem heti 2-szer akrobatikus rock and roll edzésre, ami jól megmozgatott. Vérvételen voltam már decemberben, ahol nem találtak semmi bibit. Lehetséges, hogy csak a víz és a mozgás hiánya tesz ilyeneket? Esetleg vegyülhet a stresszel és lelki problémákkal (önbizalomhiány, önmarcangolás) is? Gyógyszert semmiképp nem szeretnék szedni erre; inkább gyakorlatokat végeznék (a többszöri ivás és mozgás kíséretében), kijárnék biciklizni, ám ha nagyon muszáj, szakemberhez is mennék (nem orvoshoz). Ti mit ajánlotok?


16/L



2014. ápr. 2. 16:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezeket, tetszőleges sorrendben.
2014. ápr. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!