Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magas a koleszterinem. Latőzér...

Magas a koleszterinem. Latőzérzékeny vagyok. Hasmenésem van a Fluvastatintól. Mivel csökkenthetném, ami laktózmentes, és nincs annyi mellékhatása? Homeopátia nem segit.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 18. 20:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mondjuk kérdezd meg ugyanezt az orvosodtól. Én tudok olyan embert, aki fogamzásgátlót (ami szintén laktóztartalmú) laktázenzimmel együtt sikeresen szed.
2014. ápr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Homeopátia lassan hat, idő kell neki. Ne légy türelmetlen
2014. ápr. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Fluvastatin mellékhatásánál nem ír a hasmenésről. Az valami mástól van. Laktózérzékenységtől viszont lehet hasmenésed, hiszen a vékonybélnél okoz problémát. Nagyon oda kellene figyelni, hogy mit eszel. Krumpli, rizs, szárnyas húsok.

Az étrend jellemzői:


 Az étrendben bátran fogyaszthatók.

gabonák (búza, rozs, árpa, zab, kukorica, rizs), hüvelyesek (bab, borsó, lencse, szója), burgonya, zöldség és főzelékfélék, gombák, gyümölcsök, diófélék, olajos magvak (gesztenye, dió, mogyoró, mák, napraforgó, tökmag), növényi eredetű olajok, sovány húsok (csirke, pulyka, sertés, marha, hal, nyúl), tojás.


 Szójakészítmények használata.

Kizárólag 6 éves kor felett javasoltak a szójakészítmények: szójatej, ízesített szójaital, szójatúró (tofu), szójapuding, szójajoghurt.


 Növényi eredetű tejek használata.

Kizárólag 6 éves kor felett javasolt.

Kókusztej: sűrű állaga miatt önálló italként nem javasoljuk, de ételkészítésnél a tejszín és a tejföl helyettesítésére alkalmas. Jól felhasználható gyümölcslevesek, mártások ízesítésére, de pl. gyúrt tésztáknál a tejföl kiváltására is alkalmas.

o Rizstej, mandulatej, zabtej: már a közértekben is beszerezhetők, híg állaguk miatt inkább önálló italként esetleg turmixok alapfolyadékaként alkalmasak. lehetőleg csak házilag készített ételeket fogyassz.

2014. ápr. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
koleszterin szintemet citromos fokhagymával csökkentem és homeopátiás szerrel, most 5,6
2014. ápr. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Harmadik, a gyógyszerben lévő laktóz miatt fosik, ha esetleg nem lett volna világos.

A homeopátia meg azért hat lassan, mert nem hat egyáltalán. A test saját öngyógyító képessége kerekedik felül azon a betegségen, amire a "lassan gyógyító" homeopátiát használja az ember :P

2014. ápr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló jót nevettem. De Neked sincs egészen igazat, mert a Fluvastatint találta egyedül a házi orvos, amiben nincs laktóz. És mégis akkor f...sok,amikor szedem. Lehet, hogy csak véletlen . De akkor most ujra elkezdem, van itthon. Közel 8-as koleszterintől meg félek. Majd odafigyelek, mit eszek, most 3 hónapja nem volt hasmenésem.
2014. ápr. 21. 10:41
 7/18 A kérdező kommentje:
Ja és a másik fele a válaszodnak. Én sem hiszek a homeó hokusz-pókuszban. 3 éve jöttek rá a laktózra, 5 hónapos f.sás után. Már időpontom volt hasmütétre - akkor minden teát, tablettát kipróbáltam semmi.
2014. ápr. 21. 10:43
 8/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha ez tényleg a gyógyszer mellékhatása nálad (meg fogod látni, ha most újra elkezded szedni), akkor tényleg gondold át, amit elsőre írtam (1. válasz) és beszéld meg az orvosoddal. Tényleg tudok olyat, aki súlyosan allergiás, de laktóztartalmú gyógyszert tud szedni így.
2014. ápr. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nekem is van itthon több doboz laktóz tabletta, de ha hiszed, ha nem nem jó. Ha étterembe eszek, előtte ahogy kell, beveszek l-2 tablettát. Ott is kerülöm a laktózt, de az ördög nem alszik. kb 3 napra bezavar az emésztésembe. Ha nem is okoz effektive hasmenést, de akkor is látszik a székleten,hogy emésztetlen. Ugyhogy nem szeretem használni. Most el kezdem ujra a Fluvastatint, a mait már be is veszem.
2014. ápr. 21. 11:10
 10/18 anonim ***** válasza:

LaktÁzenzim-tablettáról beszélsz?

Ha igen, akkor sajnálom, hogy neked nem válik be :(

2014. ápr. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!