Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet aceton szagú a...

Mitől lehet aceton szagú a lehelletem?

Figyelt kérdés
többnyire reggel
2009. dec. 22. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nincs baj a vércukorszinteddel esetleg? Azt hallottam, hogy attól lehet acetonszagú a lehelet!
2009. dec. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lehet pl. cukorbetegség tünete. Legalább egy tesztet csinálj!
2009. dec. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bizony, ez a cukorbetegség egyik legjellemzőbb tünete.
2009. dec. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok, rákerestem neked, ezt olvasd el szerintem. De biztosan lehet mástól is...

[link]

2009. dec. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 igabcsy ***** válasza:

Igazuk van az előttem szólóknak. (tapasztalt cukorbeteg gyermek anyukája vagyok)

Jobb félni mint megijedni... szerintem is menj be egy patikába ahol mérnek vércukrot. Lehetőleg reggel éhgyomorra mérjétek.


De azért lenne még egy kérdésem. Iszol elegendő folyadékot? Mert a sima kiszáradásnak is lehet ilyen következménye.

2009. dec. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én évek óta cukorbeteg vagyok,nekem is volt acetonszagú a leheletem,de ezt csak én éreztem,a környezetem nem.De én állandóan éreztem,nem csak reggel.

Szerintem csinálj (csináltass) egy tesztet.Az a biztos.

2009. dec. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csináltass vérvizsgálatot, nem vagy-e cukorbeteg. Ez gyakori tünet. Nem kell sokszor pisilned egy nap (ha igen, akkor érzel égett cukor szagot közben), nem vagy nagyon fáradékony? Mert ezek is tünetek.
2009. dec. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Valóban a diabétesz első jele. De ne ijedj meg. Paleolit táplálkozással a cukorbetegség végleg felszámolható!

Keress rá, olvass sokat, ne egyél szénhidrátos feldolgozott élelmiszert (kenyér, tészta, cukor, tej) Viszont zöldséget, gyümölcsöt, húst bátran. A koleszerindumákkal ne foglalkozz.

Szendi Gábor könyve mindenre választ ad.

2009. dec. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha esténként rendszeresen iszol alkoholt, akkor lehet amiatt, mert az alkohol gátolja a glükoneogenezist, így a szervezet rááll a ketontestek hasznosítására, ami miatt acetonos lesz a leheted.


Ha nem szoktál esténként felönteni a garatra, akkor sajnos az van, hogy a sejtek nem tudják felvenni a vérből a cukrot és emiatt állnak rá a ketontesthasznosításra, azaz sajnos cukorbeteg vagy.


Mindenképp menj orvoshoz, mert a kezeletlen cukorbetegség tönkretsz szinte minden szervet, a sok elvesztett lábujjról vagy vakságról nem is beszélve.

2009. dec. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet attól is, hogy újabban lázas vagy reggel. Majd mérd meg a testhőmérsékletet!
2009. dec. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!