Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 22 éves vagyok és mindig...

22 éves vagyok és mindig attól rettegtem valami baj van a szívemmel. Megnéznétek a szívultrahang leletemet?

Figyelt kérdés

Ao: 28 mm / Bp: 32 mm / BK.Dd: 40 mm / BK. Ds: 25 mm / IVS: 10 mm / HF: 10 mm / EF: 68 %


Norm szívüregi dimensiok. Ép billentyűk,szabályos billentyű mozgások. Doplerrel jelzett mitralis insuff. észlelhető. Szegmentális falmozgászavart nem láttam. Jo sístiles bal kamra funkció. E/a = 78/63 IC.thrombus nem látható, pericardialis folyadék mennyisége norm. Coarctatiora utalo ECHO jel nem látható.


U9990 sine morbo



2014. júl. 7. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Tökéletesen normális szívultrahang-lelet (betegség nélküli). A jelzett mitralis insuff. egy apró billentyűműködési zavar, baromi gyakori, nem hat ki az egészségedre semmilyen módon.
2014. júl. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tök normális lelet. Ha ennyire aggódsz, inkább pszichológust keress fel a problémáddal...
2014. júl. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Miért aggódsz?Ez a lelet jó.Nincs bajod.Az én leletem is épp ilyen.Ez a mitralis insuff nagyon sok embernek van, doki szerint 100 évig el lehet élni vele.Azt jelenit, hogy egyik billentyű kicsit lazábban zár, de nem kell aggódni miatta.Az idegeskedés az, ami ártalmas lehet.
2014. júl. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A rövidítések mit jelentenek?
2017. szept. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!