Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miert van az, hogy a kezem,...

Miert van az, hogy a kezem, es a labam allandoan nagyon hideg, es izzad? Mar gyerekkorom ota ez megy foleg huvosebb idoben, nyaron altalaban minden rendben. Koszi a valaszokat 21/L

Figyelt kérdés
2010. jan. 7. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy valamilyen dolog nem jól müködik nálad? (nem sértésnek szántam). Vizsgáltasd ki magad a házi orvosoddal.
2010. jan. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Nekem is ilyen. Ezt nevezik szederjes bőrnek (akrocianózis). Ilyenkor a kéz, láb, (esetleg orr, fül, áll bőre) hideg, nyirkos tapintású, télen súlyosbodik.


Ha nyáron minden oké, akkor csak hajlamos vagy rá.

Ebben az esetben elég, ha meleg vízbe áztatod a kezedet-lábadat, jó neki ha masszírozod egy kicsit, hogy beinduljon a vérkeringés.


Hasznos az is, ha hideg, majd meleg vízzel tornáztatod az érfalakat.

2010. jan. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
koszike,igen nagyon rossz erzes,egyszeruen elegem van ,mar nem merek a baratomhoz hozzaerni sem ,mert olyanhideg vagyok,mint egy jegcsap,es akkor meg izzad is a talpam tenyerem,pedig olyan hideg,mint a bekasegge:-( annyira elkeserit mar
2010. jan. 7. 18:05
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

nekem is ez van és én sem bírom már sokáig:(

20/L

2010. jan. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szija! en sem birom mar mert a pasim is mindig piszkal,hogy ne erjek hozza a pingvin tappancsaimmal:-(annyira idegesito,mar 10eve ez van kiskorom ota es kiakaszt!!!!Van olyan is,hogy lila piros ,es feher foltokbol allanak a kezem es olyan csunya ,mint az atom!!!Ha kicsit huvosebb van kint olyan csunya:-S elmentem dokihoz igaz mar 2eve dokihoz jarok mert mentalisan is beteg vagyok(szorongas es depresszio):-S De csak most mondtam el a dokinak! Es rogton vettek 3uveg vert es azt mondta lehet ,hogy Raynaud szindroma! de nem lehet tudni,meg par nap mulva lesz eredmeny legyszi irj magadrol kicsit!szioka Tina
2010. jan. 15. 13:23
 6/7 A kérdező kommentje:
angliaban lakok,es igazabol tobb dokim van,mert mindig masikhoz adtak idopontot!kb 3hoz jarok el ebbol 1no.De most egy ujhoz kerultem a tobbieknek is mondtam mar ,hogy ez aggaszt,de rafogtak a szorongasra az egeszet!
2010. jan. 15. 13:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Volt megoldas a panaszodra?

2017. jan. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!