Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Állandó fejfájásnak lehet...

Állandó fejfájásnak lehet ahhoz is köze, hogy nagyon összeszorítom a fogaimat?

Figyelt kérdés
Sokszor fáj a fejem nap közben, időnként -nem túl gyakran- éjszaka is felébredek rá, hol így, hol úgy, De reggelente -minden reggel- van egy jellegzetes fejfájásom, mintha összenyomnák a koponyámat, olyan érzés, és azt figyeltem meg, hogy este elalvásnál is nagyon öszeszorítom a fogaimat. Napközben is időnként rajtakapom magam, és próbálok lazítani az állkapcsomon, de az a gyanúm, hogy éjszaka, mivel nem vagyok ébren, nem tudom ezt kontrollálni. Lehet, hogy hülyeség, de fájhat emiatt a fejem? Egyébként egy időben a fogaim is fájtak, szinte az összes, úgy éreztem, elmentem a fogorvoshoz, azt mondta, hogy semmi baja a fogaimnak (meg is röntgenezte), és mondta, hogy lehet, hogy nagyon összeszorítottam, és azért érzek fájdalmat a felületükön...
2014. júl. 27. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, fájhat emiatt. Próbálj meg lazítani, relaxálni.
2014. júl. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Igazság szerint próbáltam sokáig, pszichológushoz pszichiáterhez is jártam sokáig, de moszanában már nem de úgy érzem jól vagyok, nem tudom miért lehet ez a dolog, nincs id min stresszelnem vqgy ilyesmi (ok. Amikor be kell mennem a varosba az számomra érthető, de nem túl gyakran kell, szóval nem értem ezt a mimnennapi fog"csikorgatást".
2014. júl. 27. 22:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Miért nem szedsz homeopátiás nyugtatót? Nem kábít és a feszültség ami miatt szorítod álmodban a fogadat is oldódik.


Kimerültség, érzelmi sokk okozta fejfájás (neurológia, pszichés)


ACIDUM PHOSPHORICUM 15 CH


napi 1-2x5 golyó

A fejfájás a fejtetőn és a tarkón jelentkezik, nyomásérzettel. Pszichés kimerülés, vizsgaidőszak, fáradtság esetén lépnek fel a panaszok, emlékezetzavarokkal együtt. Szellemi túlterheltség kapcsán a beteg a jónak sem tud már örülni.

KALIUM PHOSPHORICUM 15 CH


napi 1-2x5 golyó

A fejfájás szellemi túlterheltség miatt alakul ki, gyakran a tarkótájékról indul. A beteg ingerlékeny, az evés átmeneti javulást eredményez.

NATRIUM CHLORATUM 15 CH


napi 1x5 golyó

A gyakorta megjelenő fejfájás sokszor érzelmi csalódás, gyász után lép fel. A szomorú esemény feldolgozása nehéz, a beteg szeret egyedül lenni.

2014. aug. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!