Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van, hogy pár perc...

Miért van, hogy pár perc torna után iszonyúan elkezd fájni a fejem?

Figyelt kérdés
Amint elkezdek tornázni, edzeni, már a bemelegítés alatt elkezd tompán fájni, és folyamatosan, erősen fáj. Amikor abbahagyom, akkor kb 5 perc után már nem fáj. Mit tehetnék ellene?
2010. jan. 11. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Emelkedhet a vérnyomásod. Vagy a pulzusszámod magas lesz ettől is lehet fejfájás. Kérdezd meg a sportorvost, hátha elküld terheléses vizsgálatra.
2010. jan. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Márkíí válasza:
Szerintem az lehet nálad,hogy hamarabb felmegy a vérnyomásod,és az agyadba hamarabb eljut a vér,majd megterhelten lassabban kering a vér. Ezért érzed,hogy fáj,nekem is előfordult már,de mivel én nem rendszeresen edzem,tehát ritkán és mondjuk 1-2 hetes kihagyás után edzés közben 10-15 percig fáj,utána elmúlt 1-2 órára majd megint visszajön,és mintha lüktetne,zsongna az egész fejem
2010. jan. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amikor ma elmentem edzeni cca. 3 év kihagyás után, rád gondoltam. Nekem nem volt ez, csak a zsongás, viszont szerintem is a vérlódulás lehet az oka. Nem vagy hozzászokva a terheléshez, és ezt nehezítheti, ha magas a vérnyomásod, vagy ingadozó. Valamint, ha nem iszol aznap eleget (plusz fél-egy liter az edzés alatt, ugye), meg nem viszel be elég agypörgető glükózt (szőlőcukor tabi legyen mindig nálad), akkor is hamarabb kikészülsz, és a fejfájásban mutatkozik meg. Mindenesetre a következő edzés előtt menj el orvoshoz, meg méresd rendszeresen a vérnyomásod! Majd mesélj, mi volt!!! ;)
2010. jan. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek

hát igen, másfél évig nem nagyon sportoltam, edzettem, mert terhesség-szoptatás alatt nem nagyon lehetett

most próbálom fokozatosan visszaszoktatni magam a terheléshez, hátha nem jön ez a fejfájás


fejtetőn fáj olyankor amúgy, az a magas vérnyomás jele??


nna, kerítek egy orvost..

2010. jan. 11. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!