Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Akárhányszor leguggolok,...

Akárhányszor leguggolok, rögtön azt érzem, hogy kihagy a szívem 1-2 ütést, majd a torkomban dobog erősen, úgy 10-15 másodpercig. Szerintetek mitől?

Figyelt kérdés

Volt már nektek ilyen? Bármikor, ha leguggolok a szekrény elé, vagy bármiért... És egyszer meg is néztem, fogtam közben a pulzusom És tényleg kimarad 1-2 ütés... majd utána bumm 1-2 nagy, és úgy érzem a torkomban dobog. 10mp és elmúlik.

Nem vagyok túlsúlyos, sportolok, egészségesen élek.


2010. jan. 13. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ne guggolj le,akkor nincs gond.
2010. jan. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van egy kis szívarritmiád,esetleg zörejed,nekem is van mikor ilyeneket érzek néha,pedig egészséges vagyok
2010. jan. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer a láztól volt ilyen napokig, szóval nyugiban feküdtem és bizonyos időközönként (1 perc alatt többször is) volt ez, hogy mintha egyet kihagyna, aztán a következőt a torkomban éreztem és erősebb volt. Ennek utánajártam, és igazából ilyenkor nem hagy ki a szív, csak van egy gyengébb ütés (amit nem nagyon érzel), amivel ugye kevesebb vér is tódul tovább, ezért utána egy sokkal erősebbet kell vernie, hogy megfelelő mennyiségű vér pumpálodjon, ezt érzed a torkodban. Ez is egyfajta szívritmuszavar. Azért egy EKG-t csináltass, nekem is csináltak (bár pont akkor nem volt ilyen hülye dobogás persze..). Azért hátha kiderül valami.
2010. jan. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez már velem is előfordult többször.Amikor hirtelen nagyot dobban,akkor még levegőt is alig kapok hirtelen.

Nincs semmi betegségem.Szerintem ez olykor-olykor normális.


23/N

2010. jan. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!!!
2010. jan. 14. 13:30
 6/6 anonim ***** válasza:

25 éves lány vagyok!Nekem kb.4-5 éve kezdődött!Rögtön bepánikoltam én is,de elmentem EKG-re,szívuh-ra és semmit sem találtak!Sőt a belgyógyász azt mondta,"természetes" állítólag mindenkinek van ilyene,csak akinek annyira pici,hogy nem érzi!MagneB6-ot javasolt,egy db-ig szedtem,de már nem!Néha van ilyen extra-systolem (így hívják),de már annyira nem ijedek meg,veszek 1 mély lélegzetet,esetleg leülök!Már nem gyakran van,általában időre,és úgy figyeltem meg,ha nagyobb szél jön előtte csinálja...

Bátorság,ne ijedj meg,biztos,hogy egészséges vagy!!!!

2010. jan. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!