Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Erős forgó szédüléses tünetekk...

Erős forgó szédüléses tünetekkel (talán BPPV) milyen orvoshoz kell menni?

Figyelt kérdés
Csütörtökön arra ébredtem, hogy rettenetesen szédülök és amikor ki akartam kelni az ágyból, eldőltem, képtelen voltam ülve megmaradni. Majd többszöri próbálkozás és támasztás után sikerült csak.Nagyon ijesztő volt.Utána többször a fejem bizonyos mozgatására elkezdett iszonyúan forogni a világ.Dokihoz nem jutottam el, mert képtelen voltam kimozdulni.Péntekre úgy tűnt jobb, de estére megint jött egy ilyen beszédülés.Persze mellé hányinger, fejfájás.Nagyon rosszul voltam.A közérzetem azóta is rossz.Émelygés, bizonyos mozdulatokra szédülés.Ügyeletre nem akarok menni, mert minimum 3 óra várakozás és....Legközelebb hétfőn jutok el dokihoz, de merre induljak.Háziorvos (sajna helyettes, fül-orr-gégészet,vagy maszek neurológus? Volt valaki hasonló helyzetben? Meddig tartott mire rendbejött? Most hála szabin vagyok, de csütörtökön már mennem kellene.
2014. aug. 16. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos elsőnek!!! Egy rakás dolog lehet. A mozdulatra való erős szédülés elsősorban tényleg BPPV-re utal. Háziorvos egy műfogással meg tudja szüntetni és meg tudja tanítani neked is, továbbá elküld a szokásos vizsgálatokra.
2014. aug. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.Akkor a háziorvosnál próbálkozom.Remélem sikerül megszüntetnie,mert nagyon megvisel.
2014. aug. 16. 20:25
 3/3 A kérdező kommentje:
Háziorvosnál nem jártam sikerrel.Csukott szemmel kellett zárt lábakkal állnom, meg a kezemet emelnem. Ennyit csinált. Majd adott egy beutalót a fül-orr-gégészetre. Ahol csak jövő hét csütörtökre kaptam időpontot.Előbb nem lehet bejutni, mert állítólag csak 1 doki van.
2014. aug. 19. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!