Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » SOS savlekötő lelassitja...

SOS savlekötő lelassitja emésztést?

Figyelt kérdés
Pontosabban Rabyprex napi 2x20 mg refluxra kaptam mert semmi se hatott de ettől meg puffadok .....most mit tegyek????

2014. aug. 20. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Ha nem termelődik kellő mennyiségű gyomorsav, akkor nem történik meg a gyomortartalom savas "fertőtlenítése" és a vékonybélbe átjutó mikroorganizmusok erjesztenek. Talán neked kellene a személyre szabott dozírozást kikísérletezni. Bár megjegyzem, egyszerű reflux nagyon szigorú étrenddel és étkezési renddel karban tartható lehet.
2014. aug. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2év után most először jobb a torkom talán.... reggeli torokkaprás elmúlt még kicsit érzékeny azt érzem meg rekedt vagyok, 3hete szedem elvileg erős gyógyszer. de puffadok mint állat, itt vagyok 21 éves és ezt kell átélnem ,szörnyü. rendszeresen eszek napi 5x este 7 után már nem eszek, 11 körül alszok, többször eszek keveset kerülöm füszeres ételeket és paradicsomos savas cuccokat és csak ásványvizet iszok ami mentes vagy gyógytea, és édességet se nagyon eszek, mi kell még??? :(
2014. aug. 20. 21:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Refluxra savlekötő csak tüneti kezelés.


Sokféle táplálékallergia vagy szervi elváltozás is okozhatja. Ha nem tárják fel az okát, akkor mindegy hányszor hány milligrammot szedsz be nem fog segíteni.


Érdemes lenne megnézetni, hogy nem vagy-e valamilyen élelmiszerre allergiás, meg kérnék egy hasi ultrahangot és teljes vérképet.


Ha engem kérdezel, ezt a gyógyszerezést felejtsd el és járj utána az okoknak.

2014. aug. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi az a helyzet hipochonder pánikbetg vagyok 4 éve és mindig nézték mindenemet de ene mtaláltak semmit a reflux 2 év van gyomorfájással kezdődött majd felváltotta a torkom azóta tart....én már tüneti enyhülésnek is nagyon örülnék hidd el....
2014. aug. 20. 22:05
 5/6 anonim ***** válasza:
De táplálékallergiát vizsgáltak? Pl glutén és tejallergia és laktóz intolerancia simán okozhatja és egy egyszerű diéta is megváltást hozhat. Nem utolsó sorban a pszichés tüneteid is lehetnek táplálékallergia miatt!
2014. aug. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
lisztérzékeny nem vagyok tesztet csináltak és gyomortükrözéskor vettek mintát vékonybélnél mert azthitték azért vagyok 43 kg, de nem ....teljesen egészséges vagyok. tejet nem néztek majd nézetek, de szerintem tej ivás után tüneteim lennének hasmenés meg ilyenek. meg sosem volt ilyennel gondom. nem lehet h a szorongás áll a háttérben? az ideges természetem ? eddig minden bajom pszichésen volt
2014. aug. 20. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!