Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miert nem tudok normálisan...

Miert nem tudok normálisan aludni?

Figyelt kérdés
ejszaka ha lefekszem nagyon nehezen alszom el hiaba probalkozom h elaludjak de nem megy.....es masnap reggel vagyis altalaban delutan kelek fel/mert hamarabb nem megy,hacsak vmiert fel nem kell kelnem/ vagy delben es olyankor annyira faradt vagyok es a fejem nagyon faj....es ha elalszom annyira rosszul alszok,reggel amikor felkelek a parnam ossze van gyurve epp h nem esik le az agyrol.nemreg voltam furdobe 1 honapig ott nagyon jol aludtam....h lehet ez?hallottam mar arrol is h ha szellem van a hazban azert is nem lehet aludni...ez igaz v csak mese?
2008. aug. 10. 13:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A szellem a lámpásban van;)


Szerintem az lehet a gond, hogy a napi ciklusod elállítódott. Ugyanis az ember szervezete egy kb 24 órás ciklust követ, amiben megvan az ideje az alvásnak. Ha előbb fekszel le, mint szoktál, akkor gyakran nem tudsz elaludni, mert a szervezeted szerint még nincs itt az ideje. Velem ilyen vizsgaidőszakban szokott előfordulni, mikor hajnalig tanulok és nappa alszok, kész éjjeli bagoly leszek...

Próbálj meg korán, pl 8 órakor lefeküdni, így tapasztalataim szerint kb10-11 óra felé el is tudsz aludni. Ha ezt csinálod egy kb hétig, akkor beáll az új rend, és kb 10kor normálisan el tudsz menni aludni. Persze közben fokozatosan egyre később kell lefeküdni, pl 8, negyed kilenc, fél kilenc stb., különben meg nyolcra állna be a ciklus.

Ha másnap délben kelsz ,akkor pedig az a gond, hogy nappal van, a fény, zajok, meleg stb. zavarják az agyat. Ha van redőny, azt húzd le teljesen, vagy sötétíts be éjszakára valamivel, az már fél siker.

2008. aug. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!