Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 170/90-es vérnyomás teljesítmé...

170/90-es vérnyomás teljesítmény sport mellett megengedhető vagy túl magas?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem hogy nyugalmi állapotban is elég magas a pulzusszámom (remélem nem keverem össze) És az edzések igen intenzívek szóval hajtanak minket a végkimerülésig.16 éves vagyok.


Köszönöm a segítséget.


2010. jan. 21. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

170/90?

Az nagyon sok. Menj el orvoshoz.

2010. jan. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz mindenképp, vele megbeszélheted az edzést is. Szerintem sportolj nyugodtan, de csak kíméletesen. Unokatesómnak is kb. hasonló a vérnyomása, neki azt mondta a doki, hogy edzhet, de csak mértékkel, amíg nem tudják levinni normál értékre.
2010. jan. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Hali!


Az tény, hogy a szisztolés (szívösszehúzódási) RR-értéked ro6 magas, de ahhoz, hogy reprezentatív választ tudjak adni, engedd kérlek meg, hogy egy picit megismerhesselek, ill. a rajtam kívül a többiek is.

_ Kezdjük ott, hogy mit sportolsz, milyen osztályban? (Nem kötelező, bár érdekelne, meik csapatban játszol meik egyesületnél!?)

_ Amatőr/Profi sportoló vagy?

_ Fiú/Lány?

_ Testmagasságod? Testsúlyod? Milyen alkat vagy?

_ Miből épül fel a napirended? Milyen egy napod?

_ Mióta űzöd ezt a sportot? Egyebet is sportolsz emellett?

_ Konkrét mérési adatok érdekelnek. Reggeli, esti RR (vérnyomás) ill. pulzus, vmint pulzus edzés után 1...3...5...7...10 perccel.

_ Edzés előtt/után rendesen bemelegítesz/levezetsz?

_ Milyen betegségeid voltak a sport kezdete óta, vmint az elmúlt időszakban, és azóta, hogy elkezdett magas lenni az értékeid?

_ Milyen gyakorisággal végeztek/végeznek el rajtad EKG-, terheléses EKG-, ill. légzésfunkciós-vizsgálatot?

_ Milyen gyakran jársz orvoshoz/sportorvoshoz?

_ Milyen alapossággal és mit vizsgálnak ők külön-külön?

_ Méreted-e a vércukor és a koleszterinszintedet?

_ Szedsz a hipertóniádra vmi gyógyszert? Mit és milyen adagolásban?

_ Családban fordult-e elő már hipertónia, agyvérzés, légzésleállás, szívinfarktus ill. szívroham?

_ Lettél-e rosszul az elmúlt időszakban? Kórházba kényszerültél-e menni vele/mentő vitt?

_ Gyermekkorodban milyen volt az általános közérzeted, mentális egészséged...?

_ Sok/Kevés barátod/haverod van?

_ Barátnőd van?

_ Milyen gyakran jársz bulizni?

_ Milyen gyakran élsz szexuális életet?

_ Önkielégítést végzel-e magadon? (Ha srác vagy, milyen az erekciód minősége, keménysége?)


Elég sok kérdést tettem fel így 1xre, melyek egy része erősen indiszkrét. Én mindenképp szeretnék választ kapni a kérdéseimre, ha azt várod, hogy segítsek. Azt már te döntöd el, hogy le mersz-e ide írni mindent nyíltan, őszintén, vagy inkább priviben írnád meg!? Ez a te döntésed.


Üdv: EE

2010. jan. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Annyi nem elég hogy fiú vagyok 16 éves és kenuzom?: D a többi elég személyes azthiszem.
2010. jan. 22. 16:05
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Hali!


A doki előtt is így szégyellősködsz srác? :-)

Ha segítséget kérsz/vársz ill. megoldást, az a minimum, hogy őszintén válaszolsz és ellátsz a kért információkkal, kben tőlem ne várj segítséget. Azt sem tudod, hogy tudok segíteni neked-e vagy sem. De aki nem kockáztat... (ó.Ó)

Mtam, hogy ha túl személyesnek érzed, akkor írd meg priviben, ne ide. Ez a te döntésed.


Annyit elmondok magamról, hogy eü-s végzettséggel rendelkezem. Ha segítséget vársz megírod, ha nem, akkor viszlát, de akkor ne csodálkozz!


Üdv: EE

2010. jan. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nemtudom, hogy a magasvérnyomás tüneteinek miköze van a kérdeztő farkának a keménységéhez vagy hogy van-e barátnője.
2010. jan. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

@ Kedves Utolsó (17:35-ös)


Glom a keringés miatt...

Ha magas, ha alacsony a vérnyomás, lehetnek erekciós problémák, és ezt minálunk férfiaknál a fütykös jelzi.

Ha szívproblémák adódnak, akkor a huszár lankadni kezd, pláne ha viszeresség alakul ki. A keringési zavar és a magas vérnyomás erősen összefügghet a szervezetben található LDL- ún. rossz koleszterinnel, ami lerakódik az érfalakra, érelzáródást okoz. Mivel a vér nehezebben préselődik át az LDL-koleszterin okozta szűkület akadályon, a szív munkája megnő, többet kell dolgoznia emiatt, ami emeli a vérnyomást, nem is kicsit. A túlzott nyomás megedzi az érfalat, ami ezáltal megvastagszik, rugalmatlan lesz, az akadályok miatt egyes helyeken elvékonyodik, kiöblösödik (viszér). Ha elzáródik, trombózist, agyvérzést, ha az elzáródás az arteria coronaria-kban (szívkoszorúserekben) történik érelmeszesedés formájában, az angina pectoris-t okoz először (szívtáji szorító fájdalom), később a betegnek halálfélelme lesz verejtékezéssel és sápadással, szürkeegérré válik, végül bekövetkez7 egy jó kis myocardiális infarktus (szívizomban történő érelzáródást), ami ha nem kap azonnali sürgősségi ellátást = BIZTOS HALÁL!

Szóval, ha a szív nem dolgozik normálisan a farok nem áll. Logikus nem?


Ha mielőtt a sok -- a részleteknél leragadó -- emberhez hasonlóan nem ragadtál volna le az "erekció"-nál, avagy a farok keménységénél, hanem átgondolod a dolgot, pláne a feltett keresztkérdéseim sorrendisége alapján, nem tetted volna fel ezt a kérdést. A férfiak nemiszervi problémáinak leggyakoribb okozója a hipertónia, de ezt minden férfinak illene tudni már, annyit harsog róla a média, meg a szenzációhajhász sajtó.


Az edzés meg a szex pedig ugye köztudott, hogy emeli (ebben az esetben MÉG JOBBAN) a vérnyomást, akár migrénes fejfájást is kaphat, aki űzi. Ezért nem mindegy, és ezért várom a válaszodat is Kérdező Pajtás, vmilyen formában (ha itt nem mered, akkor priviben), mert ha ezeket nem tudom, úgy segíteni sem. Valamit valamiért, nem? Ha kell a segítség, tegyen érte...



Szumma szummárum, annyi előnye azért volt a kérdésednek 17:35-ös, hogy ezt így részletesen kifejtettem nektek, amivel talán sikerül jobban megérteni a kérdések miértjét, ezen felül, hogy hogyanis műxik a keringés, és milyen befolyással bír a többi szervre is!? De jobb lenne egységesen nézni a kérdések sorrendjét, némi tudatosabb gondolgodással felvázolni ezek összképét, az sokat elárul, vajon miért vagyok rá kíváncsi!? Csak egy kicsit használni kell a rég megszerzett tudást a biológia órán, és minden értheő lenne magától is.


Üdv: EE

2010. jan. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tehát akkor?

Szeretnéd, ha segítenék, kedves Kérdező?!

Vállalod, hogy őszintén válaszolsz a kérdéseimre?


Üdv: EE

2010. jan. 24. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hétfőn megyek orvoshoz a probléma megvan oldva illetve lesz [: azért köszönöm a segítséget. [:
2010. jan. 24. 14:19
 10/11 anonim ***** válasza:

Nincs mit, szívesen.

Azért majd számolj be pls a diagnózisról...


EE

2010. jan. 25. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!